Kaoru Matsumoto

 

 

Opis formy: Rzeźba została wykonana podczas projektu „Poruszenie formy” w 2014 roku przez japońskiego artystę specjalizującego się w rzeźbie kinetycznej. Jej lokalizacja w Parku Technologicznym, w sporym oddaleniu od centrum miasta jest propozycją, która zapewniała rzeźbie optymalne działanie wiatru.

Artysta umieścił na wysokim na 6m słupie dwa ramiona obrotowe, zaopatrzone w symbolizujące otwarte dłonie z palcami, elementy. Działanie wiatru powoduje uruchomienie konstrukcji i w zależności od jego siły i kierunku, ramiona tworzą widowiskowe zjawisko wizualne.

Informacje o autorze: (1954) Studiował na Wydziale Rzeźby w Międzynarodowym Instytucie Sztuki w Kyoto w Japoni (dyplom uzyskał w 1977 roku). Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, realizuje też duże zamówienia przestrzenne w Japonii, na Tajwanie oraz w australii. Specjalizuje się w projektowaniu subtelnych a zarazem prostych, kinetycznych form przestrzennych aktywnie współgrających z wiatrem i zjawiskami meteorologicznymi. Jego prace można oglądać w największych muzeach japońskich.

Skip to content