Maurycy Gomulicki

 

 

Opis formy: Formę tworzą dwa ostrosłupy foremne złączone ze sobą podstawami, zaś podstawą rzeźby jest jedna ze ścian trójkątnych. Jest to kompozycja wyjątkowa, jej przygotowanie miało nie tylko charakter rzeźbiarski ale i malarski. Na białe tło konstrukcji artysta naniósł koncentrycznie schodzące się ku szczytom czarne opaski, uzyskując efekt kontrastu. Tę niezwykłej urody formę artysta zaprojektował w ramach projektu „Poruszenie Formy” w 2014 roku.

Informacje o autorze: artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Studiował w Warszawie, Barcelonie, Mediolanie i Meksyku. W latach dziewięćdziesiątych prowadził w miesięczniku „Machina” autorską rubrykę Rzecz Kultowa, kontynuowaną następnie pod nazwą Od rzeczy na łamach magazynu „Fluid”. Konsultant i współautor projektu ABCDF słownik wizualny Meksyku Miasta.

Szerokiej Publiczności dał się poznać dzięki swojemu multidyscyplinarnemu projektowi Pink not Dead! (2006). W wielu swoich projektach podejmuje dialog z erotyką. Intensywny kolor jest istotnym elementem w jego twórczości. W ostatnich latach często interweniuje w przestrzeni publicznej . Pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.

Skip to content