22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

W imieniu Stowarzyszenia laboratorium Sztuki zapraszamy serdecznie do Centrum Sztuki Galeria EL na 22. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Program:
07.06.2024

Rozpoczynamy o godzinie 18:00
18:00 – Spotkanie „Współczesne kryzysy i ich obraz w mediach” – Łukasz Głowala
Łukasz Głowala jest gdańszczaninem, mieszka w Dolnym Wrzeszczu. Ukończył Wydział Operatorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Fotografią prasową zajmuje się od 1996 roku. Pracował w Głosie Wybrzeża, Dzienniku Bałtyckim i Gazecie Wyborczej. Związany był też z agencją fotograficzną Kosycarz Foto Press i Polską Agencją Fotografów FORUM. Obecnie jest freelancerem, współpracuje z agencją Reuter’s. Jest członkiem kolektywu Testigo Documentary. Głowala jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach fotografii prasowej, w tym tych najbardziej prestiżowych, jak Grand Press Photo, Konkurs Polskiej Fotografii Prasowej czy BZWBK Press Photo. Podczas Grand Press Photo 2016 doceniono go za portret Lecha Wałęsy wychodzącego z konferencji prasowej, na której były prezydent RP odnosił się do zarzutów o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa.

18:30 – „MUR” – reż.: Kasia Smutniak, 107′ 2023 Włochy [napisy dla niesłyszących]
Projekcję poprzedzi przedmowa autorki.
20:20 – „Ambasadorka z TIK TOKA” – reż.: Nicola Fegg, 33′ 2022 Niemcy
21:00 – „A jeśli jutro wojna się skończy” reż.: Martyna Wojciechowska i Hanna Jewsiewicka, 60′ 2023 Polska

08.06.2024
Rozpoczynamy o godzinie 18:00
18:00 – Spotkanie – Kryzys planety, czy sztuka może pomóc? – Arkadiusz Sylwestrowicz
Urodzony w 1971 roku w Łodzi. W 2002 roku obronił dyplom na ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Macieja Świeszewskiego, w 2007 roku uzyskał tytuł doktora.Zaangażowany w promocję sztuki artystów z Ameryki Południowej, malarz, podróżnik. Podczas swoich eskapad w głąb puszczy amazońskiej fotografuje i tworzy materiały wideo. Jego obrazy inspirowane są naturalnym pięknem przyrody amazonki.

18:30 – „Nasz cały świat” – reż.: Frederik Subei, 81′ 2023 Niemcy
20:00 – „Planeta B” – reż.: Pieter Van Eecke 74′ 2023 Belgia, Holandia
21:30 – Koncert zespołu Mansarda

09.06.2024
Rozpoczynamy o godzinie 18:00
18:00 – Spotkanie – Fałsz ciekawszy od prawdy? – Adrianna Kuzko
Od 2021 r. dziennikarka elbląskiej „Gazety Wyborczej”, absolwentka kierunku Filologia polska, dziennikarstwo i nowe media. Pisze o sprawach dotyczących Elbląga, Mierzei Wiślanej i okolic. Prywatnie miłośniczka zwierząt i dokumentów o tematyce kryminalnej.

18:30 – „Pegasus. Szpieg w twoim telefonie cz. 1” – reż.: Anne Poiret, Arthur Bouvart 52′ 2023 Francja, Wielka Brytania.
19:40 – „Prawdziwsze od prawdy” – reż.: Daniel Andreas Sager, 93′ 2023 Niemcy.

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia festiwalowe.
Więcej informacji o filmach i osobach uczestniczących w spotkaniach będziemy udostępniać na bieżąco w dyskusji do wydarzenia na Facebooku!

Festiwal jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Unia Europejska (“Kreatywna Europa” MEDIA), Ambasada Królestwa Niderlandów, Open Society Foundations.
Partnerzy festiwalu: ChaiKola
Patroni medialni: OKO.press, ngo.pl, Nowa Polszcza.
Partner lokalny: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską. Poglądy i opinie wyrażone w ramach projektu są wyłącznie poglądami autorów treści i nie muszą odzwierciedlać stanowiska Unii Europejskiej ani Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury. Unia Europejska ani organ przyznający dofinansowanie nie ponoszą odpowiedzialności za poglądy i opinie wyrażone w ramach projektu.

Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Skip to content