Beata Branicka |  Galeria Jednego Obrazu

Beata Branicka | Galeria Jednego Obrazu

W cyklu Galeria Jednego Obrazu tym razem aż 4 sztuki fotografii, lecz związane ze sobą tematycznie. Prezentujemy „Żuławy” okiem dziołszki ze Śląska.

? Artysta: Beata Branicka
? Fotografie: Żuławy
? Czas ekspozycji: 1 lipca – 31 sierpnia 2020

Beata Branicka (ur. 1979) to osoba, która lubi robić zdjęcia i puszczać piosenki. Zawodowo przez wiele lat związana była z elbląską kulturą – Biblioteką Elbląską i Centrum Sztuki Galerią EL.

Wszystkie zdjęcia robi telefonem. Pytana: Dlaczego? odpowiada: „Bo mam go zawsze pod ręką, a najważniejsze to znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. Co prawda czasem trzeba wiedzieć, gdzie ten czas i miejsce znaleźć, ale to spora część frajdy z fotografowania. Moją największą inspiracją jest natura – jej zmienność, nieprzewidywalność, perfekcja, nieoczywistość i piękno, które można zauważyć, jeśli tylko wyjdzie się z domu.”

Od lat prowadzi swój profil na Instagramie

Jest uczestniczką tzw. instameetów, czyli spotkań fotografów mobilnych w ramach grupy Mobile Photo Trip oraz Instagramers Poland. Jej zdjęcia pojawiały się na wystawach fotografii mobilnej we Wrocławiu i Murowanej Goślinie, zdobywały wyróżnienia w ramach „Photo of the week” oraz trafiały do grona najciekawszych zdjęć ze spotkań w Bydgoszczy i Gdańsku.

Prezentowane zdjęcia można kupić. Informacja u pracowników Galerii EL.

Skip to content