Ferie zimowe – tydzień I

Ferie zimowe – tydzień I

Przed nami dwa tygodnie ferii zimowych. Tych, którzy lubią, kiedy coś się dzieje, a dokładniej: kiedy sami mogą coś zdziałać, zapraszamy na warsztaty do Galerii EL. Codziennie, od poniedziałku do piątku, od godziny 12.00 do 13.30 inspirować będziemy się fragmentami bieżących wystaw, aby stworzyć własne, unikatowe dzieła.
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy na warsztaty poprzez
📧 e-mail: helena@galeria-el.pl (proszę zawrzeć dane: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu do rodzica/opiekuna oraz informację w którym tygodniu ferii dziecko ma wziąć udział).
Dzieci poniżej siódmego roku życia zapraszamy z dorosłym opiekunem.
Terminy:
👉 tydzień pierwszy: 24.01-28.01.2022
👉 tydzień drugi: 31.01-04.02.2022
Ofertę kierujemy także do grup zorganizowanych dla których zajęcia odbywać się będą w godzinach 10.00 – 11.30. Koszt dla grup zorganizowanych to 5 zł od dziecka, grupy maksymalnie 25-osobowe. Prosimy o wcześniejszy kontakt:
📧 joanna@galeria-el.pl
lub pod nr telefonu:
☎️ 55 625 67 80
w celu umówienia terminu.
TYDZIEŃ PIERWSZY. Dookoła wystawy Elżbiety Jabłońskiej „A wszystko co istnieje jest miłością”:
👉 Dzień pierwszy // 24.01.2022:
„Wszystkie zmory do piwnicy”.
Prawda jest taka, że lubimy się bać. Podczas spotkania damy sobie więc powody do lekkich dreszczy. Przegadamy mapę domowych i pozadomowych strachów. A potem, dla równowagi, zajmiemy się naszymi ulubionymi miejscówkami. To one będą natchnieniem do stworzenia dzieł plastycznych. Opowiemy sobie także o przerażająco ciekawym projekcie w który zaangażowały się dzieci i artyści, m.in. prezentująca swe prace w Galerii EL Elżbieta Jabłońska.
👉 Dzień drugi // 25.01.2022:
„Kiosk”
W czasie spotkania obejrzymy pracę artystki Elżbiety Jabłońskiej zatytułowaną „Kiosk”. Przy tej okazji zastanowimy się do czego służą sentencje/powiedzonka/motta, gdzie, kiedy się na nie natykamy i czy zawsze są godne naszej uwagi. Następnie stworzymy prace zainspirowane własnymi lub wybranymi z „Kiosku” hasłami.
👉 Dzień trzeci // 26.01.2022:
„Nicość”
Jak stworzyć niewidzialne dzieło sztuki? Czy tworzenie pracy, o której wiemy, że zniknie z nadejściem ocieplenia klimatu może dać twórcy radość? Jaką moc ma w sobie nietrwałość, przemijalność? W trakcie spotkania będziemy intensywnie pracować nad odpowiedziami na te pytania produkując unikatową sztukę. Opowiemy sobie także o tym, jak nicość w swej pracy twórczej wykorzystała artystka Elżbieta Jabłońska.
👉 Dzień czwarty // 27.01.2022:
„Kolekcja”
Bilet do kina, papierek po cukierku, zużyta chusteczka higieniczna. Albo inaczej. Bilet do kina na najzabawniejszy film świata, papierek po cukierku od ukochanej babci, chusteczka higieniczna wykorzystana do otarcia łez ze śmiechu. Podczas warsztatów przeszukamy kieszenie, plecaki i piórniki w poszukiwaniu pozornie zwykłych i może nawet niepotrzebnych przedmiotów, a potem nadamy im poprzez artystyczne działania rangę rzeczy bezcennych. Opowiemy sobie także o tym, jak artystka Elżbieta Jabłońska wymieniła dzieła sztuki na kolekcję zwykłych- niezwykłych przedmiotów i jak jej zbiór zmienił się w akcję wsparcia dla potrzebujących.
👉 Dzień piąty:
„Super-matka”
Nie ma mocy zatrzymywania czasu, ale potrafi zahamować cisnące się do oczu łzy. Nie ma rąk, które wydłużają się w nieskończoność, ale potrafi tak przytulić, że z głowy i serducha ulatuje każda troska. A do tego jak gwiżdże/wspina się na drzewa/gra w gry! Podczas warsztatów poszukamy super bohaterów wśród bliskich nam osób i stworzymy dzieło zainspirowane ich nadzwyczajnymi umiejętnościami. Potem poszukamy mocy w sobie tworząc pozytywną super mapę. Opowiemy także sobie o tym jak artystka Elżbieta Jabłońska odnalazła super bohaterkę w sobie i co wydarzyło się potem.

Informacja dotycząca uczestnictwa w zajęciach edukacji artystycznej w Centrum Sztuki Galeria EL w okresie zagrożenia epidemiologicznego COVID-19.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno uczestników jak i pracowników, Centrum Sztuki Galeria EL wprowadza procedurę sanitarną dotyczącą organizacji działalności edukacyjnej i kulturowej. Będzie ona aktualizowana w zależności od rozwoju sytuacji.

Ogólne informacje dla uczestników działalności edukacyjnej i kulturowej:

  1. Na zajęcia będą przyjmowani wyłącznie uczestnicy zdrowi bez jakichkolwiek objawów chorobowych (wskazujących na chorobę zakaźną, przeziębienie, kaszel, katar, gorączka, itp.).
  2. Dzieci mogą być przyprowadzane wyłącznie przez osoby zdrowe.
  3. Rodzice zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia, w którym poświadczają, że w rodzinie oraz w najbliższym otoczeniu dziecka nie ma osób przebywających na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym (poniżej w załączeniu). W przypadku, kiedy dziecko zostało zaszczepione przeciwko wirusowi zobowiązani są rónież do poinformowania o tym, a w dniu rozpoczęcia zajęć do okazania jego paszportu covidowego.
  4. W związku z koniecznością szybkiego kontaktowania się, rodzice i opiekunowie zostają zobowiązani do podania aktualnych numerów telefonów, adresów zamieszkania oraz pozostawania w kontakcie z Centrum Sztuki Galeria EL.
Skip to content