Idylliczność | Katarzyna Smeja – Skulimowska

Idylliczność | Katarzyna Smeja – Skulimowska

Wystawa „Idylliczność” jest wybiórczym spojrzeniem na twórczość Katarzyny Smeji-Skulimowskiej. Obrazy na niej prezentowane świadomie zostały dobrane w sposób, który nie stawia w roli pierwszoplanowej charakterystycznych dla malarstwa artystki postaci, takich jak np.: Pierrot, Wędrowiec, Uliczny Artysta. Niemniej jednak wszystkie prace odzwierciedlają szczególny poetycko-malarski, baśniowy, klimatyczny i odrealniony świat Katarzyny Smeji-Skulimowskiej, który niewątpliwie jest jej znakiem rozpoznawczym. Jak twierdzi sama artystka, malarstwo to dla niej „wspaniała zabawa w tworzenie, to radość i przyjemność kreowania świata na kawałku płótna”. Zapraszamy Państwa do poznania i zgłębienia tego szczególnego świata.

Katarzyna Smeja-Skulimowska – malarka, pedagog, nauczyciel i instruktor kształcenia plastycznego, animator kultury, od lat pracująca i tworząca w Elblągu. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie, pedagogikę na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
Od wielu lat zajmuje się edukacją plastyczną młodzieży i osób dorosłych oraz własną działalnością twórczą. Uprawia malarstwo sztalugowe we własnej pracowni. Stosowane techniki to olej, akryl, tempera i pastel. Maluje obrazy, tworzy ilustracje i prace graficzne.

Wernisaż wystawy: 14 października 2021
wystawa czynna do 02 stycznia 2022
kuratorka wystawy: Joanna Mierzejewska

Skip to content