Letnie Warsztaty Plastyczne

Letnie Warsztaty Plastyczne

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

W wakacje nie ma nudy! Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne, podczas których letnie dni dostarczą Wam frajdy i umiejętności pod okiem doświadczonej edukatorki – Moniki Brzykcy, magistra sztuki, rysowniczki.
Zajęcia odbywać się będą w przestrzeni Galerii EL lub na jej dziedzińcu (w zależności od pogody) – zachęcamy do rezerwacji terminów.
Koszt zajęć: 5 zł/osoba
Wielkość grupy: max. 25 osób
Terminy – do ustalenia

Kontakt, zapisy i wszystkie dodatkowe informacje:
Joanna Mierzejewska
☎️ tel. 55 625-67-80 / 603-657-576
? joanna@galeria-el.pl

TEMATY ZAJĘĆ:

? SZTUKA KOLOROWEGO ŚWIATŁA
Inspiracją warsztatów plastycznych są wielkie okna gotyckie, które są stałym elementem w przestrzeni Galerii EL. Często we wspomnianych gotyckich oknach były witraże, co na warsztatach będzie głównym motywem. Uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować kolorowy witraż oraz jaki wpływ ‘szklane obrazy’ mają na odbiór przestrzeni. Uczestnicy spróbują swoich sił w tworzeniu kolorowego witrażu, a w efekcie przekonają się o sile kolorowego światła.

MATERIAŁY
Czarno białe wydruki kart pracy A4/A3, czarny techniczny papier A3, kolorowa bibuła prasowana, klej w sztyfcie, nożyczki, kredki, mazaki.
WIEK 6-17
CZAS 1,5 h

? PSTRYK! I TY MASZ ZDJĘCIE Z FORMĄ PRZESTRZENNĄ
‘Kongres marzycielek’ to internetowy projekt społeczny, związany z tematem fotografii, nawiązujący do historii biennale elbląskich form przestrzennych. Realizowany jest przez Galerię EL oraz artystki: Agatę Zbylut i Iwonę Demko, a w który z pewnością warto zaangażować dzieci i młodzież. Pobawimy się z fotografią i papierem, wypróbujemy triki pozowania przed obiektywem. Warto przynieść ze sobą aparat fotograficzny lub telefon z opcją robienia zdjęć.

MATERIAŁY
Aparat fotograficzny, papier, nożyczki, klej, koszulka foliowa, wydruki (czarno-białe)
WIEK 6-17
CZAS 1,5 h

? AUTORSKA WYSTAWA SZTUKI W ŚREDNIOWIECZNYCH MURACH
Podczas zajęć dowiemy się co to jest wystawa sztuki, jaką pełni rolę w tym wszystkim artysta, kurator sztuki oraz odbiorcy sztuki. Pokażemy ciekawostki i przykłady wystaw odbywających się na świecie. Uczestnik wejdzie w rolę Artysty, a jego zadaniem będzie zaprojektowanie autorskiej wystawy w specyficznej przestrzeni pełniącej niegdyś funkcję sakralną, a dziś w całości oddającą się sztuce współczesnej – Galerii EL.

MATERIAŁY
Wydrukowane karty pracy w formacie A3 i A4(czarno-białe), ołówki, gumki, kredki, mazaki, linijki
WIEK 6-17
CZAS 1,5h

? DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ! – KOLOROWANKI
Fascynujący proces twórczy jakim jest zmiana czarno-białego konturowego rysunku w kolorowy obrazek. Kolorowanki cieszą się dobrą sławą nie tylko wśród najmłodszych. Ta zabawa wciąga na parę godzin również dorosłych. Fajnie jest to, że zajęcie nie wymaga talentu plastycznego, na tych warsztatach pokolorujemy wszystko co związane z działaniami Galerii EL.

MATERIAŁY
Wydrukowane kolorowanki(czarno-białe) w formacie A3 i A4, kredki, mazaki.
WIEK 6-17
CZAS 1,5h

Skip to content