Oferta edukacyjna 2022

Oferta edukacyjna 2022

PRZEDSZKOLA

WARSZTATY EDUKACYJNE W OPARCIU O BIEŻĄCE WYSTAWY

Każdorazowo z okazji nowej wystawy prezentowanej w Galerii EL, podczas spotkania uczestnicy najpierw zwiedzą wybraną ekspozycję, a następnie wezmą udział w warsztatach nią zainspirowanych:

„Zaczarowane buciki” inspirowane są  wystawą „Made in Ready. Rzeczy, Dzieła, Symbole” pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie.
Podczas warsztatów uczestnicy zainspirowani szczecińską wystawą stworzą projekty odpowiadające na pytanie: „Jak najciekawiej dotrzeć z domu do przedszkola?”.

W warsztatach można wziąć udział do 3 czerwca 2022 r.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

„Jestem, czuję, widzę”. Czy dzieło sztuki może mieć lub miewać swoje humory? I czy jest w stanie wpłynąć na nasze poczucie szczęścia oraz… apetyt? Podczas warsztatów uczestnicy, zainspirowani wystawą „Jestem, czuję, widzę” Aleksandry Szewczuk i Marii Krupy, wezmą udział w serii eksperymentów, a na koniec stworzą pracę malarską odzwierciedlającą ich nastrój.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE HISTORII, ARCHITEKTURY ORAZ ZAŁOŻYCIELI GALERII EL

Warsztaty „Wczoraj i dziś” to połączenie zwiedzania budynku z działaniami plastycznymi. Po obejrzeniu wnętrz i wysłuchaniu historii Galerii EL uczestnicy stworzą projekt własny w wersji 2.0.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „A jakie są Twoje super moce?” to okazja do poznania historii Galerii EL i tych, którzy za nią stoją. Kim były i jakie były osoby, które przez lata opiekowały się tą niezwykłą przestrzenią i czy uczestnicy spotkania mają z nimi jakieś wspólne cechy? Odpowiedzi na te pytania będą pomocą w stworzeniu nietypowych autoportretów na których autorzy zaprezentują siebie w roli super bohaterek i super bohaterów.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Szorstko aż miło” to okazja do artystycznych eksperymentów. Na warsztat uczestnicy wezmą ściany i podłogi Galerii EL. Z pomocą techniki frotażu wykonają prace plastyczne, które staną się pamiątką z odwiedzin.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Która to pora roku?” to zaproszenie do zabawy artystycznej z wykorzystaniem materiałów dostarczanych przez przyrodę w poszczególnych okresach roku. Każdorazowo uczestnicy przeczesywać będą teren galerii w poszukiwaniu oznak wiosny, lata, jesieni, czy zimy. Przy okazji usłyszą też kilka historyjek o powstaniu tego niezwykłego miejsca.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

 

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE KOLEKCJI FORM PRZESTRZENNYCH

Warsztaty „Jej wysokość Forma Przestrzenna” to okazja do zmierzenia się z marzeniem ludzkości o dosięgnięciu nieba. Podczas spotkania uczestnicy wykonają własną formę przestrzenną i wezmą udział w wyzwaniu „pięciu kartek”.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia wybranych warsztatów poza Galerią EL:

  • A jakie są Twoje super moce?,
  • Pocztówka z pozdrowieniami,
  • Jej wysokość Forma Przestrzenna
Skip to content