PO DRUGIEJ STRONIE – pokaz kolekcji Nikoli Fedak
Wiosna się zbliża, celebrujmy to wspólnie!
10.04 o godzinie 18:00 zapraszamy Was serdecznie na wideotransmisję wyjątkowego pokazu mody w przestrzeni wystawy “Blumetrie” Urszuli Wilk. Podczas półgodzinnego performansu przeprowadzimy Was przez kilkuletnią twórczość młodej projektantki Nikoli Fedak, o której robi się coraz głośniej w świecie polskiej mody.
Projektuję, by opowiedzieć swoje historie, powiedzieć o czymś, co mnie poruszyło. (…) Mnie w modzie interesuje przekraczanie granicy męskości, ukazanie jej w innym świetle. Używam tkanin, kolorów i form, które przez kulturę, w jakiej się wychowaliśmy, są kojarzone z modą damską. Fascynuje mnie moment wyzwolenia z tej stereotypowej męskości, prostej w formie, twardej i surowej” – mówi projektantka we fragmencie najnowszego wywiadu dla magazynu WhiteMad.
Projekt ma charakter otwarty – współtworzymy go z utalentowanymi młodymi osobami, które tak jak my ekscytują się na myśl o tej unikatowej mieszance mody, ruchu i sztuki. Marzysz o modelingu? Jesteś tancerzem/tancerką? Chcesz zaprezentować swoje umiejętności? Nie jest jeszcze za późno, napisz do nas na: stanislaw@galeria-el.pl.
Zapraszamy do oglądania relacji na facebooku live NA ŻYWO z Galerii EL 10.04.2021 o godzinie 18:00!
Projektantka: Nikola Fedak
Muzyka: Żuławy
Grafika: Mateusz Grzelak, Karol Wójcicki, Michał Mierzejewski
Wsparcie finansowe wydarzenia: Techtrans Elbląg
Partner medialny : Prestiż magazyn trójmiejski
Skip to content