Szkicologia – letnie zajęcia dla wszystkich grup wiekowych

Szkicologia – letnie zajęcia dla wszystkich grup wiekowych

W sierpniu Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na cykl letnich zajęć okołorysunkowych zatytułowanych „Szkicologia”. Będą one skierowane do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Jak mówi autorka zajęć, Monika Brzykca: „Tematyka warsztatów będzie krążyć wokół szkiców, widokówek z Elbląga, obiektów i działań związanych z Galerią EL czy miejską przestrzenią aż po kolorowanki i inne kreatywne zabawy rysunkowe”.

Uczestnicy „Szkicologii” będą mieli szansę wcielić się w rolę artysty i kuratora i zaprojektować autorską wystawę w magicznej przestrzeni Galerii EL. Będą również mogli przekonać się jak fascynującym jest proces związany z twórczą przemianą czarno-białego konturowego rysunku w kolorowy obrazek. Pokażemy bowiem, że kolorowanki są rozwijającą zabawą dla dorosłych jak i najmłodszych.

Nasze zajęcia nie wymagają talentu plastycznego, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału każdego, niezależnie od umiejętności plastycznych. Zapewniamy materiały i sprzyjającą przestrzeń do twórczego działania. W zależności od pogody zajęcia będą odbywać się w krużganku Galerii EL bądź w specjalnie przygotowanym namiocie na dziedzińcu.

 

Dla dzieci / młodzieży:

poniedziałki i środy – 5, 10, 12, 19, 24, 26, 31 sierpnia

godz: 11:00 – 13:00

 

Dla dorosłych / młodzieży:

czwartki – 6 i 13 sierpnia

środy – 19 i 26 sierpnia

godz: 16.00 – 18.00

 

Wstęp: 5 zł

Skip to content