Oferta edukacyjna 2022

Oferta edukacyjna 2022

SZKOŁY PODSTAWOWE

WARSZTATY EDUKACYJNE W OPARCIU O BIEŻĄCE WYSTAWY

Każdorazowo z okazji nowej wystawy prezentowanej w Galerii EL, podczas spotkania uczestnicy najpierw zwiedzą wybraną ekspozycję, a następnie wezmą udział w warsztatach nią zainspirowanych:

„Nożyczki też klaszczą” inspirowane wystawą „Made in Ready. Rzeczy, Dzieła, Symbole” pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas warsztatów uczestnicy na nowo rozpracują i przerobią przedmioty codziennego użytku wymyślając im nową życiową funkcję. Z pomocą przyjdą im nożyczki, technika kolażu i kierunek w sztuce zwany ready-made.

W warsztatach można wziąć udział do 3 czerwca 2022 r.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

„Jestem, czuję, widzę”. Czy dzieło sztuki może mieć lub miewać swoje humory? I czy jest w stanie wpłynąć na nasze poczucie szczęścia oraz… apetyt? Podczas warsztatów uczestnicy, zainspirowani wystawą „Jestem, czuję, widzę” Aleksandry Szewczuk i Marii Krupy, wezmą udział w serii eksperymentów, a na koniec stworzą pracę malarską odzwierciedlającą ich nastrój.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE HISTORII, ARCHITEKTURY ORAZ ZAŁOŻYCIELI GALERII EL

Warsztaty „Wczoraj i dziś” to połączenie zwiedzania budynku z działaniami plastycznymi. Po obejrzeniu wnętrz i wysłuchaniu historii Galerii EL uczestnicy stworzą własną Galerię EL w wersji 2.0.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

Warsztaty „A jakie są Twoje super moce?” to okazja do poznania historii Galerii EL i tych, którzy za nią stoją. Kim były i jakie były osoby, które przez lata opiekowały się tą niezwykłą przestrzenią i czy uczestnicy spotkania mają z nimi jakieś wspólne cechy? Odpowiedzi na te pytania będą pomocą w stworzeniu nietypowych autoportretów na których ich autorzy zaprezentują siebie w roli super bohaterek i super bohaterów.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Szorstko aż miło” to okazja do artystycznych eksperymentów. Na warsztat uczestnicy wezmą ściany i podłogi Galerii EL. Z pomocą techniki frotażu wykonają prace plastyczne, które staną się pamiątką z odwiedzin.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

 

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE KOLEKCJI FORM PRZESTRZENNYCH

Warsztaty „Jej wysokość Forma Przestrzenna” to okazja do zmierzenia się z marzeniem ludzkości o dosięgnięciu nieba. Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w wyzwaniu „pięciu kartek” i wykonają własną formę przestrzenną.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

 

WARSZTATY INTEGRACYJNE DLA UCZNIÓW KLAS 6-8

Warsztaty integracyjne ”Dom, w którym mieszkają historie”

Podczas warsztatów zajmiemy się integracją niewielkiej, ale niezwykle ważnej społeczności jaką jest szkolna klasa. Uczniowie szlifować będą umiejętność komunikacji opartej na pozytywnej informacji. Wszystko to z pomocą sztuki i zabawy, od wyzwań indywidualnych, poprzez pracę w grupach, aż po wspólne działanie całej klasy. Umiejętności plastyczne, czy znajomość terminów plastycznych nie są ani wymagane, ani potrzebne.

Warsztaty kierujemy do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej

Czas trwania warsztatów: 2 godziny

Co czeka uczestników?

Rozgrzewka: „ulubione miejsce na świecie”

Energizer: „jednym zdaniem o sobie”

Działania: „wymarzony dom”, „pod jednym dachem”

Podsumowanie: „egipski papirus w wersji 2.0”

Warsztaty integracyjne „Budujące słowa”

Warsztaty przeznaczone dla grupy, która poza wspólnym działaniem lubi też podziałać plastycznie. Na uczestników spotkania czeka niezwykłe wyzwanie: stworzenie kampanii reklamowej własnej klasy. Warsztaty kierujemy do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?

Rozgrzewka: „pozytywne cegiełki”

Energizer: „nie wiecie o mnie, że…”

Działania: „klasowy zestaw super mocy”

Podsumowanie: „kampania reklamowa”

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia wybranych warsztatów poza Galerią EL:

  • Dom w którym mieszkają historie,
  • Budujące słowa,
  • A jakie są Twoje super moce?,
  • Pocztówka z pozdrowieniami,
  • Jej wysokość Forma Przestrzenna.
Skip to content