TWÓRCZE SPOTKANIA | KSZTAŁT WODY | LIPIEC

TWÓRCZE SPOTKANIA | KSZTAŁT WODY | LIPIEC

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wydarzenie współtowarzyszące wystawie FLOW/PRZEPŁYW: Twórcze Spotkania „Kształ wody”

– 21 lipca (niedziela), godz. 12.00
– czas trwania warsztatów: około 1,5 godziny
– dla kogo: dla dzieci od 10-ego roku życia wraz z dorosłymi opiekunami, dla młodzieży i dorosłych
– miejsce: Dziedziniec CS Galeria EL przy ul. Kuśnierskiej 6 (w przypadku niesprzyjającej pogody- Galeria Laboratorium)
– prowadząca: Aneta Tadra („Żuławianki”)

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na warsztaty!
Prosimy o wysłanie sms-a pod numer: 532 885 931
W treści prosimy podać: imię, nazwisko, wiek oraz hasło WARSZTATY KSZTAŁT WODY. Zapisy na warsztaty ruszają 8 lipca 2024. Wysłanie sms-a nie jest równoznaczne z udziałem w wydarzeniu. Jest nim otrzymanie od nas wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem.

A gdyby tak zanurzyć się w głębię wody, nie dla ochłody, ale żeby podpatrzeć czym rzeka żyje, jakimi kolorami i kształtami. Co rośnie i jakie skarby skrywa jej brzeg? Na warsztatach popłyniemy z wyobraźnią i stworzymy swój własny kawałek rzeki.  Kompozycję z roślin i materiałów naturalnych wzbogacimy o skarby znalezione nad rzeką podczas spaceru. Może będzie to pióro, kamień o ciekawym kształcie, muszla, a może wypłukany kawałek zielonego szkła z potłuczonej butelki. Całość zamkniemy w szklanej kopule, do spontanicznego zaglądania jak przez taflę wody.

Aneta Tadra prowadzi pracownię rękodzieła znaną pod nazwą Żuławianki. Na co dzień tworzy i dekoruje przestrzeń tym co natura dała. W pracowni powstają wianki, kompozycje w szkle, dekoracje i kompozycje kwiatowe, okolicznościowe, a dla tych, którzy potrzebują więcej, organizuje warsztaty. Wszystko ręcznie robione w bliskości natury.

Wszystkie działania edukacyjne mają na celu przybliżenie motywów i symboli natury. Poprzez nie uczestnicy mogą doświadczyć twórczego współistnienia ze światem przyrody, co jest główną ideą wystawy FLOW/PRZEPŁYW.

Warsztaty towarzyszą wystawie FLOW/PRZEPŁYW i są częścią miejskich, letnich działań „Lato w Formie”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.
Partnerzy wydarzenia: Urząd Miasta Elbląg, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, BWA Warszawa, European Cultural Foundation, The European Pavillon, Espaco agora now, Camping nr 61 w Elblągu, Kwiaciarnia Zielony Gaj,
Patroni medialni: Pismo Format, Magazyn Szum, Notes na 6 tygodni.

Skip to content