WARSZTATY EDUKACYJNE – jesień 2019

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Joanną Mierzejewską:
tel. 556256780 lub joanna@galeria-el.pl

Nasza animatorka, Monika Brzykca, zaproponowała następujące tematy:

(NIE) LUSTRZANE ODBICIE

Galeria El ma lustra inne niż wszystkie, wysokie okna na świat, przezroczystą windę i prawie taką emporę.

Tematem przewodnim warsztatów są definicje blisko związane z lustrem i odbiciami szyb, czyli inspiracją są stałe obiekty znajdujące się w Galerii El.  Nie będziemy tylko się przyglądać swojemu odbiciu, ale też zaglądać czy podglądać otoczenie. Spróbujemy doświadczyć lustra, robić to co się z tym wiąże. Będziemy tworzyć dwoma rękoma jednocześnie, zajrzyjmy do lustra, będzie ślisko, może trochę lepko z zapewnieniem, że warsztaty są zupełnie bezpiecznie. Podzielimy się na trzy grupy, każda grupa dostanie inne narzędzia i różne inspiracje do twórczej pracy, czego efektem będą autorskie indywidualne lub grupowe dzieła plastyczne.

Wiek uczestników: każdy
Czas trwania: 1 – 1,5 h
Materiały: błyszczący papier (lustrzany), kredki, flamastry, węgiel, papier techniczny lub karton 50/70 cm lub większy np. 70/100 cm.
Miejsce: Galeria El główna przestrzeń, łazienka, krużganek.

 

DUŻY FORMAT, DUŻA ABSTRAKCJA.

To zestaw zabaw z rysunkiem i abstrakcją linearną, głównie w grupach. Polegać one będą na rysowaniu na dużym, malutkim i nie tradycyjnym formacie. Uczestnicy będą tworzyć zarówno na siedząco jak i będąc w ruchu. Z narzędziami w ręku takim jak mazaki czy grube kredki, będą po kolei tworzyć nie kończące się, wijące się fantazyjne linie.

Wiek uczestników: każdy
Czas trwania:  1 -1,5 h
Materiały:  flamastry, mazaki, markery, papier w rolce, papier A3
Miejsce: Galeria EL główna przestrzeń, łazienka, krużganek.

 

SPADŁY, NIECH NIE LEŻĄ.

A może by tak, zabrać kolorowe liście do Galerii El na warsztaty plastyczne?

Przyszła jesień, możemy w pełni podziwiać jej największe atuty, a mianowicie kolorowe liście na drzewach lub pod nimi, albo pomiędzy, kiedy wiatr je zwiewa. Zainspirowani uczestnicy, sprawią że uwiecznią jesienne dobra na kartce papieru, wykorzystując linearne wypukłości i wklęsłości znajdujące w liściach. Matka natura, doskonale wiedziała co robi projektując wizję jesieni, potrafi swoimi kolorami niezwykle natchnąć każdego człowieka w różnoraki sposób. My spróbujemy znaleźć sposób by połączyć te jesienne odczucia i jej kolory.

Wiek uczestników: każdy
Czas trwania: 1h – 1,5 h
Grupa: 30 osób
Materiały: Papier w rolce, papier A4, kredki świecowe, węgiel, kredki, cienkopisy.
Miejsce: Galeria EL

 

(NIE)ZWYKŁY LIST

Papierowy list, składa się z dwóch części. Z koperty i kartki z wiadomością. W dobie technologii to mało popularny nośnik komunikacyjny. Na warsztatach technikami z pogranicza wycinanek, kolażu i rysunku sprawimy, by oba elementy były artystycznym wyrazem twórczym. W niezwykłych listach nie będziemy używać słów, a symboli, emotikonów – używanych powszechnie, by przekazać emocje, myśli, nastrój i różnego rodzaju aktywności. Najważniejszym jednak elementem całej układanki, jaką jest list, będzie adresat. Uczestnicy samodzielnie wybiorą dla kogo chcą stworzyć ten niezwykły, pełen uroku list i co zechcą przekazać.

Wiek uczestników: 5+
Czas trwania: 1h – 1,5 h
Grupa: 30 osób
Materiały: papier A4, koperty, kolorowy papier, nożyczki, pisaki, kredki, klej
Miejsce: Galeria EL

 

FORMY PRZESTRZENNE

Warsztat inspirowany jest formami przestrzennymi, które są od wielu lat stałymi elementami krajobrazu miasta Elbląg. Celem warsztatów jest uświadomienie o ich istnieniu i wskazanie jak młodzi odbiorcy mogą się nimi identyfikować. Wejdą oni w rolę projektantów autorskiej formy przestrzennej mając do wyboru 2 sposoby projektowania. Czekać na nich będzie praca na płaszczyźnie techniką rysunkową lub rzeźba z papieru – praca przestrzenna.

(Przypinki form przestrzennych możemy robić tylko, jeśli w grupie będzie 15 osób lub mniej)

Wiek uczestników: każdy
Czas trwania: 1h – 1,5 h
Grupa: 30 osób
Materiały: maszyna do przypinek, komponenty do przypinek, wycinarka do papieru, kredki, flamastry, papier, karton, nożyczki, klej, zszywacz.
Miejsce: Galeria EL

 

ZGNIEĆ TEN PAPIER

Inspiracją warsztatu jest Smith Keri, autorka serii kreatywnych książek m.in. „Zniszcz ten dziennik”. Podczas warsztatów zajmiemy się destrukcją papieru, a następnie jego przetworzeniem w projekt abstrakcyjnego, kolorowego witraża lub czarno-białego ornamentu. Najpierw każdy uczestnik wykona swój indywidualny projekt, a na koniec zajęć ok. 5 minutowa akcja w grupach.

Wiek uczestników: każdy
Czas trwania: 1 h – 1,5 h
Grupa: 30 osób
Materiały:  flamastry, białe i czarne cienkopisy, papier A3, rolka papieru.
Miejsce: Galeria EL

Skip to content