Wiosenne Warsztaty Sztuki

Wiosenne Warsztaty Sztuki

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na warsztaty wiosenne 2020.
Prezentujemy sztukę współczesną, która wciąga, bawi i rozwija. Sztuka współczesna uczy eksperymentowania, odważnego myślenia nieopartego na schematach. Profesjonalna animatorka i edukatorka Monika Brzykca poprowadzi warsztaty w sposób atrakcyjny i przystępny. Przy okazji warsztatów sama wizyta w Galerii EL – gotyckim kościele, stanie się dla dzieci przygodą, która rozbudzi ich wyobraźnię.

TEMATY ZAJĘĆ:

RANDKA ZE SZTUKĄ – MIŁOŚĆ I KOTY

Na pierwszą randkę zawsze warto iść, najwyżej nie pójdziesz na drugą. Czy umówisz się ze mną na sztukę?

Luty kojarzy się ze św. Walentym i świętem kotów, będzie więc trochę o miłości i kotach w sztuce. Warsztat to przede wszystkim integracyjna zabawa polegająca na samodzielnym uzupełnianiu swojego grafiku tak, by twórczo spędzić czas z drugą osobą. Z pomocą pytań, podpowiedzi, obrazków uczestnicy będą mogli z umówioną osobą rysować, malować, wycinać i rozmawiać o sztukach pięknych.

Wiek uczestników: 8-15
Czas trwania: 1,5 h
Grupa: 30 osób
Materiały: papier, kolorowe cienkopisy, flamastry, kredki, farba, pędzle, węgiel, projektor,

 

HAIR ART – FRYZJERSKA IMPROWIZACJA

Bywa, że fryzura jest tworzona nie dla funkcjonalności, a dla samej sztuki, czystej fantazji, dzięki czemu wciąż możemy być zaskakiwani.

Uczestnicy dowiedzą się o fryzjerskich ciekawostkach. To pobudzająca wyobraźnię zabawa we fryzjera, stylistę, metamorfozę, modela na pograniczu karykatury, rysunku czy rzeźby. Na przestrzeni wieków zmieniały się standardy fryzur. W obecnych czasach mamy niebywałą możliwość obserwowania na ulicy, w telewizji i w internecie różnorodnych fryzur.

Wiek uczestników: 3-6, 7-15
Czas trwania: 1 – 1,5 h
Materiały: projektor, papier szary 100/70 cm, biały A3 i większy, karton dużych wymiarów, czarny marker, czarna farba, pędzel, czarne flamastry, węgiel, sznurki, nożyczki, telefon z aparatem fotograficznym.

 

EKSPERYMENTY

Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego.

Dynamiczne warsztaty w ruchu z różnorodnymi, kreatywnymi zadaniami, takimi jak: tworzenie do góry nogami, mieszanie, rysowanie po piasku, wycinanie. Celem zajęć jest rozwój umiejętności manualnych samych w sobie i zabawa poprzez sztukę. Trudność zajęć dostosowana jest do wieku uczestników.

Wiek uczestników: 3-6
Czas trwania: 1 – 1,5 h
Materiały: piasek, pędzle, farby, folia-siatka, kredki świecowe, suszarki, duże kartony, biały papier A3, czarny papier.

 

DANSE MACABRE – STRASZNA SZTUKA

“Czy tutaj są mumie?” Galeria EL to niegdysiejszy kościół, a znajdujące się w niej tajemnicze podłogi z płyt nagrobnych dają uczestnikom wiele do myślenia. To okazja by zajrzeć w mroczne strony sztuki.

Powyższe pytanie zadał mi jeden z uczestników warsztatów i stało się ono dla mnie inspiracją. W końcu wiele jest miejsca w sztuce dawnej i współczesnej dla lęków, duchów, upiorów, zjaw, refleksji nad przemijaniem, życiem a śmiercią czy złem i dobrem. Na tych warsztatach uczestnicy samodzielnie spróbują wykreować nocnych mieszkańców Galerii EL. Finalnie wspólnie umieszczą swoje twory w papierowej wersji tegoż budynku.

Wiek uczestników: 5-15
Czas trwania: 1 – 1,5 h
Materiały: czarny papier, żółty papier, bibuła prasowana, flamastry czarne, cienkopisy czarne, węgiel, nożyczki, ołówki, klej, biały korektor.

 

LINIOWY MONSTRUM

Linia nie jest tylko zwykłą i prostą kreską. Linia ma wiele różnych oblicz.

Dzięki ćwiczeniom uczestnicy przekonają się, jak wiele jest możliwości w rysunku linearnym. Na warsztat składają się 4 ćwiczenia z rysunku manualnego na płaszczyźnie z różnymi narzędziami rysunkowymi. Na początek uczestnicy doświadczą dwóch szybkich, energicznych rozgrzewek z wyobraźni na temat linii, potem przejdą do grupowej pracy na dużym formacie z pomocą szablonu. Na koniec uczestnicy stworzą samodzielnie monstrum z całym bogactwem linii.

Wiek uczestników: 3-15
Czas trwania:  1 -1,5 h

 

Więcej informacji oraz zapisy:
Joanna Mierzejewska
tel. 556256780
e-mail: joanna@galeria-el.pl

Skip to content