ARSZYN SADOWSKI UND PISZ

ARSZYN SADOWSKI UND PISZ

/Arszyn/Sadowski UND Pisz -to trio improwizatorów:perkusisty,kontrabasisty i malarza akcjonisty

Maciej Sadowski – kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności w muzyce jazzowej. Jestem silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz biorę czynny udział w zarówno polskich jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów organizowanej przez „Jazz Forum”. Jako absolwent kierunków Instrumentalistyka oraz Jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, posiada duże zaplecze techniczne, pozwalające na swobodne poruszanie się zarówno w jazzie, muzyce klasycznej, rozrywkowej, ludowej, etnicznej, jak i elektronicznych eksperymentach. Obecnie prowadzi dwa autorskie projekty: Maciej Sadowski Kwadrat i LowBow.

Krzysztof Topolski aka Arszyn– perkusista, elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, kurator. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, tworzy instalacje dźwiękowe oraz realizuje nagrania terenowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Był kuratorem festiwalu Soundplay 2014 oraz cyklu warsztatów Dźwiękowiska w CSW Łaźnia w Gdańsku. Z saksofonistą Tomaszem Dudą tworzy projekt Arszyn / Duda, z Robertem Skrzyńskim Radar. Występował oraz realizował projekty i rezydencje artystyczne w wielu krajach Europy oraz w USA. Publikował nagrania w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado ABC, Plg, Konkretourist, Pwalacz Perski, Plaża Zachodnia.

krzysztoftopolski.wordpress.com

Piotr Szwabe vel Pisz stypendysta College of Art w Londynie, malarz ścienny i sztalugowy,melorecytator improwizator poeta,tekściarz,instalator form przestrzennych, kurator, amator podróżnik, stypendysta kulturalny Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej „Pracownia Ludzie Gdańsk” (aktywny udział 1998–2000) oraz malarskiej grupy SAM im. Vincenta Van Gogha (aktywny udział 2003–2006). Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Pomysłodawca, organizator i uczestnik:
Europejskiej Galerii Malarstwa Ściennego – Węzeł Kliniczna 2000 – 2005;
Międzynarodowego  Festiwalu Malarstwa Monumentalnego -Gdańsk -Zaspa 2009 – 2016;

współtwórca największej na świecie kolekcji malarstwa wielkoformatowego na wielkiej płycie-Gdańsk-Zaspa/os. Młyniec

Książki poetyckie:
le creation”, 1998;
we dwoje raźniej”z M.Brandem 2000″
dwadzieściapodwudziestej”2006
150 godzin, czyli śmiejcie się i płaczcie” 2014

– melorecytator improwizator/tekściarz zespołów/projektów o charakterze poszukującym:
21.28”,Twórcy (Nie)Rzeczywistości, „BOHATER” ,Gaj Ojców,ChAoS

szwabe.com

Skip to content