Bibeloty | Natalia Magalska
? Wernisaż wystawy: 03 września 2020 godz. 18:00
?Termin wystawy: 03.09 – 02.10. 2020
?Kuratorka: Joanna Mierzejewska
Wystawa „Bibeloty” jest pokłosiem Akcji „DRES” przeprowadzonej podczas wernisażu wystawy „Kunszt. Rzeźba z Orońska” w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku w 2018. Akcja polegała na niezauważonym wprowadzeniu styropianowej rzeźby kucającego dresiarza na teren galerii i pozostawieniu jej na czas trwania wystawy. W ramach dokumentacji akcji powstała również porcelanowa figurka Dresa oraz film. Akcja „DRES”, będąca krótkim komentarzem na temat miejsca młodych rzeźbiarzy (absolwentów akademii) na rynku sztuki, pozwoliła autorce znaleźć własną przestrzeń do działania, zupełnie niezależną od pierwotnej koncepcji. Porcelanowy Dres stał się hitem sprzedażowym i zaczątkiem całej serii autorskich figurek.
Na wystawie w Galerii EL oprócz Dresa można będzie zobaczyć także 11 innych obiektów, figuratywnych przedstawień stereotypowych mieszkańców osiedla, stanowiących pełen komplet. Idea wynika z fascynacji lokalnym, miejskim folklorem oraz z potrzeby oswajania wizerunku polskiego osiedla.
Natalia Magalska – absolwentka Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wystawy:
– XI Najlepsze Dyplomy ASP
-Międzynarodowa Wystawa Rysunku
Studenckiego NAD_RYSOWAĆ w Toruniu
-Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu
-Wystawa Rzajzin w Galerii 18A w Warszawie
-„Hotspot” w JEST Galerii we Wrocławiu
-„Sztuka Teraz” w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Nagrody:
-Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk w konkursie XI Najlepsze Dyplomy ASP oraz Nagroda CSW Łaźnia za pracę dyplomową „Łódzka 5”
-Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu w V Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu za pracę „Dres” (prezentowaną na wystawie)
-Wyróżnienie w XVII Międzynarodowych Warsztatach Odlewniczych
-Grand Prix oraz Nagroda Publiczności w Międzywydziałowym Konkursie Rysunkowym Przegrys
-I miejscem w międzywydziałowym konkursie „Going Upstream”
Skip to content