FABRIZIO WALKER (CR)

FABRIZIO WALKER (CR)

Po raz pierwszy w Elblągu, Polsce, Europie…!
Singer-songwriter z Kostaryki, Fabrizio Walker jesienią rusza w świat podsumowując na scenie 10 lat dotychczasowej działalności muzycznej. Jak zwykle w Galerii Laboratorium – kameralnie, intymnie, przefajnie!

? Galeria Laboratorium | 12 listopada 2019 godz. 20:00
? Bilety w cenie 20/25 zł

➤ FABRIZIO WALKER to kostorykański artysta, który swoje muzyczne opowieści plecie łącząc elementy tradycyjnych pieśni latynoamerykańskich, soulu, rocka, reggae, bolero, calypso oraz rapu.
W roku 2010 dołączył do zespołu Infibeat – kolektywu inspirującego się jazzem, funkiem i brzmieniami karaibskimi. W 2011 nagrali swój debiut „Infibeat”, potem w 2013 wydali album “Aguacero” – zawierająca 10 piosenek płytę, która zdobyła nagrodę „Best Alternative Fusion Album” przyznawaną Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów na Kostaryce.
W roku 2016 Fabrizio zdecydował się na równoległą solową karierę nagrywając album “La Cola del Pescado”, zawierający zarówno bardzo stare, jak i nowe kompozycje. W tym samym roku Infibeat rozpoczął współpracę z Elijah Brueggeman, muzycznym producentem amerykańskiego programu “Saturday Night Live”, z którym nagrał i wydał płyty “RitmosCimarronesVol. I” (2016) i “RitmosCimarronesVol. II” (2017) – obie nagrodzone ponownie przez Stowarzyszenie Kompozytorów i Autorów tytułami najlepszych albumów, tym razem w kategorii „Best Latin Fusion Album”.
Kolejny solowy album “Leirundé” ukazał się w roku 2018, nagrany zaledwie w ciągu jednego dnia, zarejestrowany przez muzyków w studio całkowicie „na żywo”. Fabrizio opisuje tę płytę jako „retrospektywną, nostalgiczną folkową podróż”.
Podczas jesiennej, europejskiej trasy koncertowej usłyszymy przekrój piosenek z całego dziesięciolecia jego muzycznej kariery.

Skip to content