Oferta edukacyjna 2022/2023

Oferta edukacyjna 2022/2023

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Czas trwania warsztatów: 60 – 120 minut

Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych to przede wszystkim okazja do zabawy, eksperymentowania i rozmowy. Podczas spotkań, wykorzystując rozmaite techniki plastyczne, uczestnicy nie tylko ugruntują i poszerzą szkolną wiedzę z zakresu plastyki, ale także wspólnie zastanowią się, jaką rolę w ich życiu może pełnić sztuka i gdzie w razie potrzeby można ją znaleźć.

Klasom pierwszym szczególnie polecamy zajęcia ”Dom w którym mieszkają historie. Warsztaty integracyjne. Część 1” oraz ”Budujące słowa. Warsztaty integracyjne. Część 2”, podczas których uczniowie nowo powstałej ekipy odkryją, co ich łączy i jak sprawić oraz co zrobić, aby spędzany wspólnie czas był okazją do wykorzystania drzemiących w grupie zdolności. Ta propozycja dobrze sprawdzi się też w przypadku klas do których dołączyli nowi uczniowie, np. z Ukrainy.


Zasady rezerwacji warsztatów:

1. Rezerwacji dokonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl lub telefon: 55 625 67 80.

2. Rezerwując warsztaty należy podać:
– nazwę zajęć
– informację dla jakiej grupy wiekowej (klasy) poprowadzone mają być warsztaty
– ilość uczestników (grupy do 25 osób)
– termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów (wtorki – piątki: 9:00 – 15:00)
– numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna.

3. Rezerwacji dokonywać należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

4. Opiekunowie obowiązkowo towarzyszą grupie przez cały czas trwania warsztatów odpowiadając za dyscyplinę.

5. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby (opiekunowie grupy- wstęp wolny).

6. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać dane: nazwę instytucji, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz NIP.

Na Państwa życzenie wybrane warsztaty możemy przeprowadzić poza Galerią EL w wybranym przez Państwa miejscu.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną na 2022 / 2023 rok.

Ogólne informacje o warsztatach:

1. Warsztaty dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku (godz. 9.00 – 15.00).

2. Późniejsze godziny oraz inne dni dostępne są po indywidualnych ustaleniach.

3. Czas trwania warsztatów to 1 – 2 godziny zegarowe (w zależności od rodzaju warsztatów).

4. Warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

5. Warsztaty inspirowane są aktualnymi wystawami prezentowanymi w CS Galeria EL, kolekcją Form Przestrzennych, historią, architekturą i założycielami Galerii EL, a także zagadnieniami ze świata sztuki i kultury.


WARSZTATY CAŁOROCZNE

Podróż w czasie, część 1
Od starożytnej Grecji, przez średniowieczną Francję, renesansowe Włochy i ponownie Francję- tym razem rokokową. Podczas spacerku przez epoki uczestnicy zmierzą się z rozmaitymi wyzwaniami, np..: „Pionową podporą architektoniczną”, „Literą rozpoczynającą rozdział”, „Motywem dekoracyjnym w postaci głowy ludzkiej”, „Rzemiosło dotyczące strzyżenia, układania i pielęgnacji włosów”.

Podróż w czasie część 2
Romantyzm, realizm, impresjonizm, pointylizm… Podczas warsztatów rozpracujemy rozmaite „izmy” XIX wieku. Uczestnicy zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami, np.: „Ochy i achy kontra siedź prosto!”, „Kropeczkowy zawrót głowy”, „Sztuka łączenia”.

Podróż w czasie część 3
Budynki opakowane po sam czubek, ziemia jako obiekt zainteresowania artystów i artystek, puszka zupy jako obiekt westchnień i zawrót głowy od samego patrzenia. XX wiek to czas nowego w sztuce. Mierząc się z wyzwaniami, np. „Celebrytą prosto z marketu”, „Słodkimi snami”, „Farbolejstwem” , uczestnicy sami wypróbują, na czym polegał dany kierunek w sztuce .

Kto jest kim? Co jest czym?
Kuratorka, grafik, wernisaż, trytytki i wkręty. Podczas warsztatów rozjaśnimy nieco kwestię tajemniczych nazw i stanowisk związanych z instytucjami kultury. Następnie wcielimy się w role pracowników Galerii EL i wyprodukujemy własną wystawę doprowadzając ją do szczęśliwego finisażu.

”Dom w którym mieszkają historie. Warsztaty integracyjne. Część 1”
Podczas warsztatów zajmiemy się integracją niewielkiej, ale niezwykle ważnej społeczności jaką jest szkolna klasa. Uczniowie szlifować będą umiejętność komunikacji opartej na pozytywnej informacji. Wszystko to z pomocą sztuki i zabawy, od wyzwań indywidualnych, poprzez pracę w grupach, aż po wspólne działanie całej klasy. Umiejętności plastyczne, czy znajomość terminów plastycznych nie są ani wymagane, ani potrzebne.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „ulubione miejsce na świecie”
Energizer: „jednym zdaniem o sobie”
Działania: „wymarzony dom”, „pod jednym dachem”
Podsumowanie: „egipski papirus w wersji 2.0”

”Budujące słowa. Warsztaty integracyjne. Część 2”
Warsztaty przeznaczone dla grupy, która poza wspólnym działaniem lubi też podziałać plastycznie. Na uczestników spotkania czeka niezwykłe wyzwanie: stworzenie kampanii reklamowej własnej klasy.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „pozytywne cegiełki”
Energizer: „nie wiecie o mnie, że…”
Działania: „klasowy zestaw super mocy”
Podsumowanie: „kampania reklamowa”

WARSZTATY TYMCZASOWE

Podczas spotkania najpierw zwiedzimy wybraną ekspozycję, a następnie stworzymy dzieła nią zainspirowane. Poziom warsztatów każdorazowo dopasowany będzie do konkretnej grupy wiekowej / klasy.

– 1 – 23 września 2022- „Śnienie” Oli Fronc i warsztaty „Śniło mi się, że…”
– 1 – 8 września 2022- „Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna” Tomka Kawiaka i warsztaty „Jeansy i rock’n’roll”
– 8 września – 7 października 2022- „A test for Humanity” i warsztaty „O człowieku wiem na pewno…”
– 16 września – 5 listopada 2022- „Drapieżne serca” i warsztaty „Mistrzowska kategoria”
– 13 października – 4 listopada 2022- „10-lecie grafiki Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym” i warsztaty „Lustrzane odbicia- zabawa w grafikę”
– 17 listopada 2022 – 3 luty 2023- wystawa Mirosława Maszlanko i warsztaty „Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik”

*Terminy wystaw mogą ulec przesunięciu. Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie i na fb.

„Śniło mi się, że…” / 1 – 23 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wrażenia zabieramy ze sobą do stołów i tworzymy ilustrację do zapamiętanego przez nas snu dodając wyzwanie ekstra, które pomoże w stworzeniu wspólnej mega-historii.

„Jeansy i rock’n’roll” / 1 – 8 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać jak największą ilość przedmiotów wykorzystanych przez artystę w tworzeniu dzieł. Część druga: zainspirowani jeansowymi klimatami tworzymy projekt spodni idealnych na każdą życiową okoliczność.

„O człowieku wiem na pewno…” / 8 września – 7 października 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wspólnie zastanawiamy się z jakich cech, umiejętności i osiągnięć jako ludzkość możemy być dumni, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Następnie wspólnie tworzymy księgę pochwał i zaleceń dla rodzaju ludzkiego.

„Mistrzowska kategoria” / 16 września – 5 listopada 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać czego użyły artystki do stworzenia swoich prac. Część druga: przegadujemy temat bycia mistrzem w dowolnej kategorii i opracowujemy dla siebie pamiątkowe ordery.

„Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik” / 17 listopada 2022 – 3 luty 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i rozmawiamy o tym, jak artysta wykorzystał przestrzeń Galerii EL do stworzenia swych dzieł. Część druga: rozmawiamy o tym, czym jest dziedzina sztuki zwana „site – specifik” i jakie znane nam miejsca koniecznie potrzebują chociaż odrobinki sztuki. A potem zabieramy się do pracy nad projektami dzieł sztuki i umieszczamy je na osobistej mapie przestrzeni miejskiej.


Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
galeria-el@galeria-el.pl
www.galeria-el.pl
www.facebook.com/GaleriaEL

REZERWACJA WARSZTATÓW:
e-mail: helena@galeria-el.pl
telefon: 55 625 67 80

Skip to content