Oferta edukacyjna 2022/2023

Oferta edukacyjna 2022/2023

SENIORZY

Czas trwania warsztatów: 60 – 120 minut

Warsztaty dla dorosłych to połączenie wiedzy z zakresu sztuki oraz historii sztuki z działaniem artystycznym. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję przedyskutować rozmaite zagadnienia, twórczo wykorzystać zdobytą wiedzę, ale także wspólnie zastanowić się, jaką rolę w życiu dorosłej, ukształtowanej osoby może pełnić sztuka i dlaczego warto przyjaźnić się z nią całe życie.


Zasady rezerwacji warsztatów:

1. Rezerwacji dokonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl lub telefon: 55 625 67 80.

2. Rezerwując warsztaty należy podać:
– nazwę zajęć
– informację dla jakiej grupy wiekowej (klasy) poprowadzone mają być warsztaty
– ilość uczestników (grupy do 25 osób)
– termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów (wtorki – piątki: 9:00 – 15:00)
– numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna.

3. Rezerwacji dokonywać należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

4. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby (opiekunowie grupy- wstęp wolny).

5. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać dane: nazwę instytucji, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz NIP.

6. Na Państwa życzenie wybrane warsztaty możemy przeprowadzić poza Galerią EL w wybranym przez Państwa miejscu.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną na 2022 / 2023 rok.

Ogólne informacje o warsztatach:

1. Warsztaty dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku (godz. 9.00 – 15.00). Późniejsze godziny oraz inne dni dostępne są po indywidualnych ustaleniach.

2. Czas trwania warsztatów to 1 – 2 godziny zegarowe (w zależności od rodzaju warsztatów).

3. Warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

4. Warsztaty inspirowane są aktualnymi wystawami prezentowanymi w CS Galeria EL, kolekcją Form Przestrzennych, historią, architekturą i założycielami Galerii EL, a także zagadnieniami ze świata sztuki i kultury.


WARSZTATY CAŁOROCZNE

Mapa marzeń to okazja do przyjrzenia się własnym potrzebom i celom uczestników. Podczas spotkania grupa przekona się, że snucie marzeń warto praktykować w każdym wieku, a planowanie czegoś co w pierwszej kolejności ma uszczęśliwiać nas samych uczyni też bardziej szczęśliwymi ludzi z naszego otoczenia. Efektem warsztatów będą osobiste mapy marzeń, które staną się inspirującą własnością uczestników.

Papier – nożyczki – kolaż to zaproszenie do artystycznego eksperymentu prostym sposobem. Podczas spotkania z czarno-białych zdjęć z początku fotografii oraz gazet z lat 60-tych powstaną oryginalne dzieła w dwóch wybranych tematach „podwójne bliźnięta” oraz „niezwykłe hybrydy”.

Buntowniczki i wywrotowcy w świecie sztuki to warsztaty połączone z wykładami. Podczas spotkania uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat życia i twórczości wybranego artysty lub artystki, a następnie wykonają pracę zainspirowaną tytułowym dziełem. Prosimy o wcześniejszą wiadomość z informacją, twórczością jakiego artysty lub jakiej artystki będziemy zajmować się podczas spotkania.

Tematy do wyboru:
Artemisia Gentileschi i „Judyta odcinająca głowę Holofernesowi”
Leonardo da Vinci i „Mona Liza”
Vincent van Gogh i „Autoportret z zabandażowanym uchem”
Tamara Lempicka i „Autoportret w zielonym Bugatti”
Zofia Stryjeńska i „Portret Karola Stryjeńskiego”
Andy Warhol i „Puszki zupy Campbella”

Warsztaty integracyjne „Dom w którym mieszkają historie” wykorzystuje marzenia i pozytywne wspomnienia uczestników do odkrywania ile wspólnych elementów ma ze sobą dana grupa. W trakcie spotkania powstaną indywidualne domki marzeń, a następnie wspólne osiedle idealne. Zdolności plastyczne nie są ani wymagane, ani potrzebne.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „najlepsze miejsce na świecie”
Energizer: „jednym zdaniem o sobie”
Działanie: „Wymarzony dom”
Podsumowanie: „cechy wspólne”

Warsztaty integracyjne „Budujące słowa” to zabawa skojarzeniami, pozytywnymi emocjami. Warsztaty przeznaczone są dla grupy, która poza wspólnym działaniem lubi też działania plastycznie. Na uczestników spotkania czeka niezwykłe wyzwanie: stworzenie kampanii reklamowej własnej grupy wiekowej.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „pozytywne cegiełki”
Energizer: „nie wiecie o mnie, że…”
Działanie: „Mam tę moc!”
Podsumowanie: „Kampania reklamowa dorosłości”

WARSZTATY TYMCZASOWE

Podczas spotkania najpierw zwiedzimy wybraną ekspozycję, a następnie stworzymy dzieła nią zainspirowane.

– 1 – 23 września 2022- „Śnienie” Oli Fronc i warsztaty „Śniło mi się, że…”
– 1 – 8 września 2022- „Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna” Tomka Kawiaka i warsztaty „Jeansy i rock’n’roll”
– 8 września – 7 października 2022- „A test for Humanity” i warsztaty „O człowieku wiem na pewno…”
– 16 września – 5 listopada 2022- „Drapieżne serca” i warsztaty „Mistrzowska kategoria”
– 13 października – 4 listopada 2022- „10-lecie grafiki Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym” i warsztaty „Lustrzane odbicia- zabawa w grafikę”
– 17 listopada 2022 – 3 luty 2023- wystawa Mirosława Maszlanko i warsztaty „Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik”

*Terminy wystaw mogą ulec przesunięciu. Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie i na fb.

„Śniło mi się, że…” / 1 – 23 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wrażenia zabieramy ze sobą do stołów i tworzymy ilustrację do zapamiętanego przez nas snu dodając wyzwanie ekstra, które pomoże w stworzeniu wspólnej mega-historii.

„Jeansy i rock’n’roll” / 1 – 8 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać jak największą ilość przedmiotów wykorzystanych przez artystę w tworzeniu dzieł. Część druga: zainspirowani jeansowymi klimatami tworzymy projekt spodni idealnych na każdą życiową okoliczność.

„O człowieku wiem na pewno…” / 8 września – 7 października 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wspólnie zastanawiamy się z jakich cech, umiejętności i osiągnięć jako ludzkość możemy być dumni, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Następnie wspólnie tworzymy księgę pochwał i zaleceń dla rodzaju ludzkiego.

„Mistrzowska kategoria” / 16 września – 5 listopada 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać czego użyły artystki do stworzenia swoich prac. Część druga: przegadujemy temat bycia mistrzem w dowolnej kategorii i opracowujemy dla siebie pamiątkowe ordery.

„Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik” / 17 listopada 2022 – 3 luty 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i rozmawiamy o tym, jak artysta wykorzystał przestrzeń Galerii EL do stworzenia swych dzieł. Część druga: rozmawiamy o tym, czym jest dziedzina sztuki zwana „site – specifik” i jakie znane nam miejsca koniecznie potrzebują chociaż odrobinki sztuki. A potem zabieramy się do pracy nad projektami dzieł sztuki i umieszczamy je na osobistej mapie przestrzeni miejskiej.


Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
galeria-el@galeria-el.pl
www.galeria-el.pl
www.facebook.com/GaleriaEL

REZERWACJA WARSZTATÓW:
e-mail: helena@galeria-el.pl
telefon: 55 625 67 80

Skip to content