Oferta edukacyjna 2022/2023

Oferta edukacyjna 2022/2023

PRZEDSZKOLE / ZERÓWKA

Czas trwania warsztatów: 60 – 90 minut

Warsztaty dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa w sztukę i ze sztuką oraz rozmowy o ważnych i ważniejszych sprawach w życiu dzieci. Podczas spotkań, pracując rozmaitymi technikami plastycznymi, uczestnicy nie tylko ugruntują i poszerzą swoją wiedzę, ale także wspólnie zastanowią się, jaką rolę w ich życiu może pełnić sztuka i w czym być pomocna.


Zasady rezerwacji warsztatów:

1. Rezerwacji dokonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl lub telefon: 55 625 67 80.

2. Rezerwując warsztaty należy podać:
– nazwę zajęć
– informację dla jakiej grupy wiekowej (klasy) poprowadzone mają być warsztaty
– ilość uczestników (grupy do 25 osób)
– termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów (wtorki – piątki: 9:00 – 15:00)
– numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna.

3. Rezerwacji dokonywać należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

4. Opiekunowie obowiązkowo towarzyszą grupie przez cały czas trwania warsztatów odpowiadając za dyscyplinę.

5. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby (opiekunowie grupy- wstęp wolny).

6. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać dane: nazwę instytucji, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz NIP.

Na Państwa życzenie wybrane warsztaty możemy przeprowadzić poza Galerią EL w wybranym przez Państwa miejscu.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną na 2022 / 2023 rok.

Ogólne informacje o warsztatach:

1. Warsztaty dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku (godz. 9.00 – 15.00).
Późniejsze godziny oraz inne dni dostępne są po indywidualnych ustaleniach.

2. Czas trwania warsztatów to 1 – 2 godziny zegarowe (w zależności od rodzaju warsztatów).

3. Warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

4. Warsztaty inspirowane są aktualnymi wystawami prezentowanymi w CS Galeria EL, kolekcją Form Przestrzennych, historią, architekturą i założycielami Galerii EL, a także zagadnieniami ze świata sztuki i kultury.


WARSZTATY CAŁOROCZNE

Kto to jest artysta?
Podczas spotkania podyskutujemy o artystach i artystkach, ich „cechach charakterystycznych”, a także o tym, dlaczego są dla nas tak ważni. Zainspirowani rozmową wykonamy książeczkę, która stanowić będzie odpowiedź na tytułowe pytanie.

Przepis na sztukę
Kilka łyżek natchnienia, garść pracowitości, a dla podrasowania smaku twórczy entuzjazm. A może 100% magii? W trakcie warsztatów podyskutujemy o tym, czego potrzeba, aby powstała sztuka. Wnioski zamienimy w prace plastyczne, które zamkniemy w „Przepiśniku dla miłośników sztuki”.

Ekstra eksperymenty
(Nie)widzialne dzieło w ekstra ozdobnej ramie, abstrakcyjna, wzorcowo symetryczna praca wykonana z pomocą sznurka i wspólne dzieło wykonane przy pomocy wahadła. To przykład tylko kilku zabaw z wykorzystaniem sztuki w które wciągnięci zostaną uczestnicy spotkania.

Zabawy ze sztuką
Odnajdowanie drugiej połówki (dzieła sztuki), gra MEMORY w wersji XXL z Elbląskimi Formami Przestrzennymi, czy zabawa w SZCZEGÓLARZA. To przykład tylko kilku zabaw z wykorzystaniem sztuki w które wciągnięci zostaną uczestnicy spotkania. Warsztaty polecamy też ze względu na element integrujący grupę.

Złap trop!
Najpierw spacer. Trochę powęszymy, pozadzieramy głowy do góry, powiemy „dzień dobry” napotkanym po drodze osobom. Potem zastanowimy się co w Galerii EL podoba się nam najbardziej i czy czegoś jeszcze brakuje do pełni szczęścia. Na koniec wszystko to podsumujemy tworząc listę wdzięczności i marzeń.


WARSZTATY TYMCZASOWE (INSPIROWANE BIEŻĄCYMI WYSTAWAMI)

Podczas spotkania najpierw zwiedzimy wybraną ekspozycję, a następnie stworzymy dzieła nią zainspirowane.1 – 23 września 2022- „Śnienie” Oli Fronc i warsztaty „Śniło mi się, że…”

– 1 – 8 września 2022- „Ślady 1961-2021. Wystawa retrospektywna” Tomka Kawiaka i warsztaty „Jeansy i rock’n’roll”

– 8 września – 7 października 2022- „A test for Humanity” i warsztaty „O człowieku wiem na pewno…

– 16 września – 5 listopada 2022- „Drapieżne serca” i warsztaty „Mistrzowska kategoria”

– 13 października – 4 listopada 2022- „10-lecie grafiki Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym” i warsztaty „Lustrzane odbicia- zabawa w grafikę”

– 17 listopada 2022 – 3 luty 2023- wystawa Mirosława Maszlanko i warsztaty „Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik”

*Terminy wystaw mogą ulec przesunięciu. Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie i na fb.

„Śniło mi się, że…” / 1 – 23 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wrażenia zabieramy ze sobą do stołów i tworzymy ilustrację do zapamiętanego przez nas snu dodając wyzwanie ekstra, które pomoże w stworzeniu wspólnej mega-historii.

„Jeansy i rock’n’roll” / 1 – 8 września 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać jak największą ilość przedmiotów wykorzystanych przez artystę w tworzeniu dzieł. Część druga: zainspirowani jeansowymi klimatami tworzymy projekt spodni idealnych na każdą życiową okoliczność.

„O człowieku wiem na pewno…” / 8 września – 7 października 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i przegadujemy wrażenia. Część druga: wspólnie zastanawiamy się z jakich cech, umiejętności i osiągnięć jako ludzkość możemy być dumni, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Następnie wspólnie tworzymy księgę pochwał i zaleceń dla rodzaju ludzkiego.

„Mistrzowska kategoria” / 16 września – 5 listopada 2022
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i staramy się wyłapać czego użyły artystki do stworzenia swoich prac. Część druga: przegadujemy temat bycia mistrzem w dowolnej kategorii i opracowujemy dla siebie pamiątkowe ordery.

„Tu ci będzie wygodnie, czyli co to jest site – specifik” / 17 listopada 2022 – 3 luty 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę i rozmawiamy o tym, jak artysta wykorzystał przestrzeń Galerii EL do stworzenia swych dzieł. Część druga: rozmawiamy o tym, czym jest dziedzina sztuki zwana „site – specifik” i jakie znane nam miejsca koniecznie potrzebują chociaż odrobinki sztuki. A potem zabieramy się do pracy nad projektami dzieł sztuki i umieszczamy je na osobistej mapie miasta.


Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
galeria-el@galeria-el.pl
www.galeria-el.pl
www.facebook.com/GaleriaEL

REZERWACJA WARSZTATÓW:
e-mail: helena@galeria-el.pl
telefon: 55 625 67 80

Skip to content