Sztukaferie z Galerią EL

Z okazji ferii, dla najmłodszych oraz tych trochę większych przygotowaliśmy zestaw wyjątkowych aktywności! Przede wszystkim nie chcieliśmy żeby nasi uczestnicy siedzieli tylko i wyłącznie przed ekranami, dlatego zaplanowaliśmy kilka zajęć, które wymagają oderwania się od komputera, a nawet wyjścia poza dom (do godziny 16:00 jedynie pod opieka rodziców).

Harmonogram:

? „Dźwiękospacery” – od 11.01. do 15.01. – w tych dniach, codziennie od 10:00, spotkamy się poprzez Google Meet z uczestnikami w celu omówienia codziennych aktywności i zachęcimy wszystkich do wyjścia na spacer w celu wykonania mapy hałasów i dźwięków Elbląga. Wszystko podsumujemy na ostatnim spotkaniu, budując wspólną mapę!

Tematy spotkań:

11.01 – Zajęcia wprowadzające

12.01 – Pierwszy spacer dźwiękowy: miasto

13.01 – Drugi spacer dźwiękowy: ekologia hałasu

14.01 – Trzeci spacer dźwiękowy: industria

15.01  – Podsumowanie spacerów, budowa mapy hałasów

Link do spotkania na Google Meet dostępny będzie w oddzielnym wydarzeniu zajęć „Dźwiękospacery” dedykowanym zajęciom na profilu facebookowym Galerii EL. Nie obowiązuje limit wieku.

 

? „Sztuka w słowie” – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

11.01 oraz 13.01 od 12:00 do 13:00 poprzez platformę Google Meet.

W ciągu trzech zajęć uczestnicy będą mogli rozbudzić swoją wyobraźnię, kreatywność i poćwiczyć szybkość reakcji. Będziemy wspólnie układać rymowanki odnoszące się do świata sztuki bawiąc się słowami, a na koniec każdego dnia zorganizowany zostanie konkurs z nagrodami!

Link do spotkania na Google Meet dostępny będzie w oddzielnym wydarzeniu zajęć „Sztuka w słowie” dedykowanym zajęciom na profilu facebookowym Galerii EL.

 

? „Warsztat Małego Artysty” – 08.01. godz. 10:00 – zajęcia w formie wideo prezentacji dla dzieci w wieku 4-13 lat.

Inspirując się twórczością Ryszarda Winiarskiego, znajdującą się w kolekcji Galerii EL, mali uczestnicy będą mogli pobudzić swoją kreatywność i z pomocą prostych, domowych narzędzi stworzyć biało-czarne kompozycje nawiązujące do dzieł artysty. Następnie poprosimy uczestników o przesłanie nam zdjęć utworzonych przez siebie prac, z których wykonamy wirtualną galerię.

W związku z tym, że film zostanie udostępniony w sieci, będzie można go oglądać o dowolnej porze. Na zdjęcia wykonanych prac będziemy czekać do końca ferii.

 

? “Wykłady o sztuce abstrakcyjnej” – dla osób od 14 roku życia.

Premiery odcinków w formie online: 04.01 i 14.01. o godz. 10:00

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się dlaczego po wojnie tak intensywnie rozwijała się sztuka geometryczna, to już teraz zapraszamy Was na dwa odcinki naszych wykładów. Jeden z nich poświęcony zostanie sztuce abstrakcyjnej po Odwilży, a w drugim (14.01) przedstawimy postać Henryka Stażewskiego – wybitnego Polskiego artysty.

Oba odcinki po premierze będzie można oglądać na mediach społecznościowych Galerii EL. 

 

Zapraszamy Wszystkich bardzo serdecznie!

Skip to content