Bogdan Kiliński – 10 obrazów inspirowanych kołem

 

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na drugą w 2021 roku wystawę z cylku Elbląg Plastyczny, pt. „10 obrazów inspirowanych kołem” Bogdana Kilińskiego. Prezentowane w Galerii Laboratorium prace artysty stanowią kontynuację jego wieloletnich poszukiwań związanych z motywem koła.

Inspirację tą figurą potwierdzają słowa twórcy:

„Koło, jako powracająca do siebie samej linia, której wszystkie punkty są równo oddalone od centrum, jest nie tylko najprostszą, ale także najdoskonalszą figurą. Łączy ono najwyższy spokój z najbardziej napiętą siłą i dlatego jest obrazowym przedstawieniem pełni i doskonałości. Ponieważ nie ma początku, ani końca, jest obrazem wieczności.”

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 27 maja 2021 roku, o godz. 18.00 w Galerii EL. Wystawa potrwa do 27 czerwca 2021. Zapraszamy serdecznie.

 

Bogdan Kiliński urodził się w 1964 r., ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni ze specjalizacją z metaloplastyki. Studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej w ASP w Gdańsku. Licencjat uzyskał w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Aliny Jackiewicz-Kaczmarek w 2007 r., natomiast dyplom magisterski w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Zbigniewa Gorlaka w 2009 r. W 2000 r. założył pracownię plastyczną INVENI/RYT specjalizującą się w edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i osób starszych, jednocześnie prowadząc indywidualną działalność twórczą. Pracownia i uczestnicy warsztatów plastycznych zdobywają liczne nagrody GRAND PRIX i wyróżnienia na konkursach o randze krajowej i międzynarodowej. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych, przeglądów i salonów sztuki w kraju i za granicą. Techniki , które uprawia to: grafika warsztatowa (akwaforta, akwatinta, linoryt, litografia), malarstwo, rysunek.

 

 

Skip to content