FINISAŻ NOMADE BIENNALE POLSKA 2023 – BESTIA W OGNIU

FINISAŻ NOMADE BIENNALE POLSKA 2023 – BESTIA W OGNIU

Zapraszamy serdecznie 26 listopada na finisaż wystawy NOMADE BIENNALE POLSKA 2023 – BESTIA W OGNIU

Był to międzynarodowy projekt, do którego zostali zaproszeni wybitni oraz doświadczeni artyści i artystki z Ameryki Południowej, Europy i Azji, realizujący swoje dzieła in-situ, w odniesieniu do aktualnych i znaczących problemów otaczającej rzeczywistości.

Program:
18:00 Oficjalne zakończenie wystawy
18:15 Marcin Dymiter “DŹWIĘK W RUCHU_02: circles / ovals / ellipses” (Działanie performatywno-społeczne angażujące uczestników finisażu)
18:40 Adam Klimczak – Performance odnoszący się do pracy „Nisza pamięci”, która znajduje się w Prezbiterium Galerii EL
19:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie (Maciej Olewniczak, Arkadiusz Sylwestrowicz)

KIEDY: 26 listopada 2023 r.
O KTÓREJ: 18:00
GDZIE: Centrum Sztuki Galeria EL
KOSZT: Zerowy

Marcin Dymiter
Porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach.
https://emiter.org/

Punktem wyjścia pracy DŹWIĘK W RUCHU i istotnym kontekstem jest przestrzeń architektoniczna i jej akustyka. Projekt stanowi rodzaj interpretacji architektury z jej akustycznymi niuansami. Dźwięk w ruchu to specjalnie przygotowana praca, która zakłada dialog między zaprojektowanym dźwiękiem i uczestnikami. Całość wydarzenia ma charakter performatywny – każdy odbiorca staje się częścią kompozycji, jej współautorem. Generuje dźwięki i ma na nie wpływ. Stopniowo ruch odwiedzających i generowane przez nich brzmienia spotkają się w ramach specjalnie przygotowanego działania audio

Inspiracją do pracy “circles/ ovals / ellipses” były odległe już brzmienia i rytmika chorału czy ars antiqua skrzyżowane z koncepcją drone music. To proces powolnego budowania częstotliwości, współbrzmień i nawarstwień rezonujących w czasie i przestrzeni.

Adam Klimczak
Polski artysta, performer, fotograf, twórca instalacji oraz sztuki site-specific, współtwórca Galerii Wschodniej, „Konstrukcji w Procesie” oraz Międzynarodowego Muzeum Artystów. W latach 80. był aktywnym uczestnikiem niezależnego ruchu artystycznego w Polsce.

Kuratorzy: Victor Hugo Bravo (Chile), Hernán Pacurucu C (Ecuador), Arkadiusz Sylwestrowicz (Poland), Maciej Olewniczak (Galeria EL, Poland),
Kuratorzy sztuki video: Santiago Rueda (Colombia), Francis Naranjo ( Gran Canaria, Spain), Monjur Ahmed (Bangladesh), Miguel Angel (Chile)
Organizatorzy: Fundacja Art Forma, Centrum Sztuki Galeria EL

Patronat Honorowy nad wystawą objęli:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Henryk Chojecki
Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski

Skip to content