Nie wiedziałem, że jestem gwiazdą | Adrianna Leszczyńska

Nie wiedziałem, że jestem gwiazdą | Adrianna Leszczyńska

🔵 OPROWADZANIE KURATORSKIE: 17 marca 2022 roku, godz. 17.00

🔵 WWERNISAŻ WYSTAWY: 17 marca 2022 roku, godz. 18.00

🔵 Wystawa czynna do: 24 kwietnia 2022 roku

🔵 Kuratorka: Joanna Mierzejewska

Na pierwszej tegorocznej wystawie z cyklu Elbląg Plastyczny zobaczymy obrazy Adrianny Leszczyńskiej, które składają się na serię prac pn.: Nie wiedziałem, że jestem gwiazdą. Część z nich artystka namalowała w ramach swojej pracy dyplomowej, część – powstała później. Najnowszy obraz powstał w lutym 2022 roku, z myślą o wystawie w Galerii EL.

Tematem prac są koty. Nie są to jednak przypadkowe zwierzęta. Każda z zaprezentowanych na wystawie „postaci” to faktycznie istniejące koty, które posiadają swoje profile na Instagramie. A popularność poszczególnych kanałów niejednokrotnie osiąga wielomilionowe grono obserwujących. Mamy więc do czynienia z PRAWDZIWYMI GWIAZDAMI solcialmediów. Nieświadome swojego gwiazdorstwa koty w mediach bardzo często przestawiane są w spersonifikowanych pozach (np.: spoglądanie w lustro) bądź scenach znanych z kultury popularnej. Podobnie na obrazach przedstawia je Adrianna Leszczyńska. Artystka mówi wprost, że jej intencją jest aby te obrazy wpływały na odbiorcę w podobny sposób jak zdjęcia i filmiki z Internetu. Mają odbiorcę oderwać od dnia codziennego, rozbawić, wprawić w pozytywny nastrój. Różnica polega na tym, że obrazu na ścianie nie „zrolujemy” jak kolejnego zdjęcia w Internecie. Obraz pozostanie z nami tak długo, jak długo będzie wisiał na naszej ścianie.

Adrianna Leszczyńska – elblążanka, ukończyła wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Absolwentka Liceum Sztuk Pięknych w Gronowie Górnym. Maluje to, z czym ma do czynienia na co dzień. Początkowo były to martwe natury, potem – portrety, codzienne czynności. Aktualnie w swoich pracach skupia się na zwierzętach, zafascynowana i zainspirowana szczególnie kotami i psami.

Skip to content