Oferta edukacyjna 2022

Oferta edukacyjna 2022

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

WARSZTATY EDUKACYJNE W OPARCIU O BIEŻĄCE WYSTAWY

Każdorazowo z okazji nowej wystawy prezentowanej w Galerii EL, podczas spotkania uczestnicy najpierw zwiedzą wybraną ekspozycję, a następnie wezmą udział w warsztatach nią zainspirowanych:

„Co tkwi w szczegółach?” inspirowane są wystawą „Made in Ready. Rzeczy, Dzieła, Symbole” pedagogów, absolwentów i studentów Pracowni Działań Audiowizualnych i Performatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie.

Podczas warsztatów na uczestników czeka praca z przedmiotem. Najpierw próba utożsamienia się z wybraną rzeczą, następnie dawka wiedzy o kierunkach w sztuce takich jak ready-made i pop-art. Na koniec kampania zachęcająca do nie wyrzucania starych przedmiotów skutkująca powstaniem plakatów nawiązujących do lat 60-tych XX wieku.

W warsztatach można wziąć udział do 3 czerwca 2022 r.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

„Jestem, czuję, widzę”. Czy dzieło sztuki może mieć lub miewać swoje humory? I czy jest w stanie wpłynąć na nasze poczucie szczęścia oraz… apetyt? Podczas warsztatów uczestnicy, zainspirowani wystawą „Jestem, czuję, widzę” Aleksandry Szewczuk i Marii Krupy, wezmą udział w serii eksperymentów, a na koniec stworzą pracę malarską odzwierciedlającą ich nastrój.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE HISTORII, ARCHITEKTURY ORAZ ZAŁOŻYCIELI GALERII EL

Warsztaty „Wczoraj i dziś” to połączenie zwiedzania budynku z działaniami plastycznymi. Po obejrzeniu wnętrz i wysłuchaniu historii Galerii EL uczestnicy stworzą własną Galerię EL w wersji 2.0.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „A jakie są Twoje super moce?” to okazja do poznania historii Galerii EL i tych, którzy za nią stoją. Kim były i jakie były osoby, które przez lata opiekowały się tą niezwykłą przestrzenią i czy uczestnicy spotkania mają z nimi jakieś wspólne cechy? Odpowiedzi na te pytania będą pomocą w stworzeniu nietypowych autoportretów na których ich autorzy zaprezentują siebie w roli super bohaterek i super bohaterów.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Szorstko aż miło” to okazja do artystycznych eksperymentów. Na warsztat uczestnicy wezmą ściany i podłogi Galerii EL. Z pomocą techniki frotażu wykonają prace plastyczne, które staną się pamiątką z odwiedzin.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Papier – nożyczki – kolaż” to zaproszenie do artystycznego eksperymentu prostym sposobem. Podczas spotkania z czarno-białych zdjęć Form Przestrzennych oraz gazet powstaną nowe wersje dzieł w klimacie hybryd, transformer-sów, czy super hero.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

Warsztaty „Fotograficzne safari” to propozycja dla grupy zaopatrzonej w aparaty fotograficzne (w tym te w telefonach). Podczas warsztatów uczestnicy otrzymywać będą rozmaite wyzwania fotograficzne. Część zadań zrealizują z pomocą aparatu Instax. Wywołane na bieżąco zdjęcia staną się podstawą do stworzenia szybkiej mini wystawy.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny

WARSZTATY EDUKACYJNE DOTYCZĄCE KOLEKCJI FORM PRZESTRZENNYCH

Warsztaty „Jej wysokość Forma Przestrzenna” to okazja do zmierzenia się z marzeniem ludzkości o dosięgnięciu nieba. Podczas spotkania uczestnicy wezmą udział w wyzwaniu „pięciu kartek” i wykonają własną formę przestrzenną.

Czas trwania warsztatów: 1 godzina

WARSZTATY POŁĄCZONE Z WYKŁADAMI Z HISTORII SZTUKI

„Buntowniczki i wywrotowcy w świecie sztuki” to warsztaty połączone z wykładami. Podczas spotkania uczestnicy pogłębią swoją wiedzę na temat życia i twórczości wybranego artysty lub artystki, a następnie wykonają pracę zainspirowaną tytułowym dziełem. Prosimy o wcześniejszą informację, twórczością jakiego artysty lub jakiej artystki będziemy zajmować się podczas spotkania. Tematy do wyboru:

1.Artemisia Gentileschi i „Judyta odcinająca głowę Holofernesowi”

2.Leonardo da Vinci i „Mona Liza”

3.Vincent van Gogh i „Autoportret z zabandażowanym uchem”

4.Tamara Lempicka i „Autoportret w zielonym Bugatti”

5.Zofia Stryjeńska i „Marzanna”

6.Andy Warhol i „Puszki zupy Campbella”

 

WARSZTATY INTEGRACYJNE

Warsztaty integracyjne ”Dom w którym mieszkają historie”

Podczas warsztatów zajmiemy się integracją niewielkiej, ale niezwykle ważnej społeczności jaką jest szkolna klasa. Uczniowie szlifować będą umiejętność komunikacji opartej na pozytywnej informacji. Wszystko to z pomocą sztuki i zabawy, od wyzwań indywidualnych, poprzez pracę w grupach, aż po wspólne działanie całej klasy. Umiejętności plastyczne, czy znajomość terminów plastycznych nie są ani wymagane, ani potrzebne.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny

Co czeka uczestników?

Rozgrzewka: „zabawa w hasztag”

Energizer: „jednym zdaniem o sobie”

Działania: „wymarzony dom”, „pod jednym dachem”

Podsumowanie: „egipski papirus w wersji 2.0”

 

Warsztaty integracyjne „Budujące słowa”

Warsztaty przeznaczone dla grupy, która poza wspólnym działaniem lubi też podziałać plastycznie. Na uczestników spotkania czeka niezwykłe wyzwanie: stworzenie kampanii reklamowej własnej klasy.

Czas trwania warsztatów: 2 godziny

Co czeka uczestników?

Rozgrzewka: „pozytywne cegiełki”

Energizer: „nie wiecie o mnie, że…”

Działania: „klasowy zestaw super mocy”

Podsumowanie: „kampania reklamowa”

 

Nie jesteś w stanie dotrzeć do nas? Wolisz, żebyśmy to my odwiedzili Ciebie? Istnieje możliwość przeprowadzenia wybranych warsztatów poza Galerią EL:

  • Dom w którym mieszkają historie
  • Budujące słowa
  • A jakie są Twoje super moce?
  • Pocztówka z pozdrowieniami
  • Jej wysokość Forma Przestrzenna
  • Papier – nożyczki – kolaż
  • Buntowniczki i wywrotowcy w świecie sztuki (prosimy o podanie, jaka artysta lub jaki artyst ma być omawiany podczas warsztatów)
Skip to content