Oferta edukacyjna 2022/2023

Oferta edukacyjna 2022/2023

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Czas trwania warsztatów: 60 – 120 minut

Warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych to przede wszystkim okazja do zabawy, eksperymentowania i rozmowy. Podczas spotkań, wykorzystując rozmaite techniki plastyczne, uczestnicy nie tylko ugruntują i poszerzą szkolną wiedzę z zakresu plastyki, ale także wspólnie zastanowią się, jaką rolę w ich życiu może pełnić sztuka i gdzie w razie potrzeby można ją znaleźć.

Klasom pierwszym szczególnie polecamy zajęcia ”Dom w którym mieszkają historie. Warsztaty integracyjne. Część 1” oraz ”Budujące słowa. Warsztaty integracyjne. Część 2”, podczas których uczniowie nowo powstałej ekipy odkryją, co ich łączy i jak sprawić oraz co zrobić, aby spędzany wspólnie czas był okazją do wykorzystania drzemiących w grupie zdolności. Ta propozycja dobrze sprawdzi się też w przypadku klas do których dołączyli nowi uczniowie, np. z Ukrainy.


Zasady rezerwacji warsztatów:

1. Rezerwacji dokonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl lub telefon: 55 625 67 80.

2. Rezerwując warsztaty należy podać:
– nazwę zajęć
– informację dla jakiej grupy wiekowej (klasy) poprowadzone mają być warsztaty
– ilość uczestników (grupy do 25 osób)
– termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów (wtorki – piątki: 9:00 – 15:00)
– numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna.

3. Rezerwacji dokonywać należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

4. Opiekunowie obowiązkowo towarzyszą grupie przez cały czas trwania warsztatów odpowiadając za dyscyplinę.

5. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby (opiekunowie grupy- wstęp wolny).

6. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać dane: nazwę instytucji, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz NIP.

Na Państwa życzenie wybrane warsztaty możemy przeprowadzić poza Galerią EL w wybranym przez Państwa miejscu.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną na 2022 / 2023 rok.

Ogólne informacje o warsztatach:

1. Warsztaty dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku (godz. 9.00 – 15.00).

2. Późniejsze godziny oraz inne dni dostępne są po indywidualnych ustaleniach.

3. Czas trwania warsztatów to 1 – 2 godziny zegarowe (w zależności od rodzaju warsztatów).

4. Warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

5. Warsztaty inspirowane są aktualnymi wystawami prezentowanymi w CS Galeria EL, kolekcją Form Przestrzennych, historią, architekturą i założycielami Galerii EL, a także zagadnieniami ze świata sztuki i kultury.


WARSZTATY CAŁOROCZNE

Podróż w czasie, część 1
Od starożytnej Grecji, przez średniowieczną Francję, renesansowe Włochy i ponownie Francję- tym razem rokokową. Podczas spacerku przez epoki uczestnicy zmierzą się z rozmaitymi wyzwaniami, np..: „Pionową podporą architektoniczną”, „Literą rozpoczynającą rozdział”, „Motywem dekoracyjnym w postaci głowy ludzkiej”, „Rzemiosło dotyczące strzyżenia, układania i pielęgnacji włosów”.

Podróż w czasie część 2
Romantyzm, realizm, impresjonizm, pointylizm… Podczas warsztatów rozpracujemy rozmaite „izmy” XIX wieku. Uczestnicy zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami, np.: „Ochy i achy kontra siedź prosto!”, „Kropeczkowy zawrót głowy”, „Sztuka łączenia”.

Podróż w czasie część 3
Budynki opakowane po sam czubek, ziemia jako obiekt zainteresowania artystów i artystek, puszka zupy jako obiekt westchnień i zawrót głowy od samego patrzenia. XX wiek to czas nowego w sztuce. Mierząc się z wyzwaniami, np. „Celebrytą prosto z marketu”, „Słodkimi snami”, „Farbolejstwem” , uczestnicy sami wypróbują, na czym polegał dany kierunek w sztuce .

Kto jest kim? Co jest czym?
Kuratorka, grafik, wernisaż, trytytki i wkręty. Podczas warsztatów rozjaśnimy nieco kwestię tajemniczych nazw i stanowisk związanych z instytucjami kultury. Następnie wcielimy się w role pracowników Galerii EL i wyprodukujemy własną wystawę doprowadzając ją do szczęśliwego finisażu.

”Dom w którym mieszkają historie. Warsztaty integracyjne. Część 1”
Podczas warsztatów zajmiemy się integracją niewielkiej, ale niezwykle ważnej społeczności jaką jest szkolna klasa. Uczniowie szlifować będą umiejętność komunikacji opartej na pozytywnej informacji. Wszystko to z pomocą sztuki i zabawy, od wyzwań indywidualnych, poprzez pracę w grupach, aż po wspólne działanie całej klasy. Umiejętności plastyczne, czy znajomość terminów plastycznych nie są ani wymagane, ani potrzebne.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „ulubione miejsce na świecie”
Energizer: „jednym zdaniem o sobie”
Działania: „wymarzony dom”, „pod jednym dachem”
Podsumowanie: „egipski papirus w wersji 2.0”

”Budujące słowa. Warsztaty integracyjne. Część 2”
Warsztaty przeznaczone dla grupy, która poza wspólnym działaniem lubi też podziałać plastycznie. Na uczestników spotkania czeka niezwykłe wyzwanie: stworzenie kampanii reklamowej własnej klasy.
Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Co czeka uczestników?
Rozgrzewka: „pozytywne cegiełki”
Energizer: „nie wiecie o mnie, że…”
Działania: „klasowy zestaw super mocy”
Podsumowanie: „kampania reklamowa”

WARSZTATY TYMCZASOWE (INSPIROWANE WYSTAWAMI)

„Brzuch, kolano, pupa. Dlaczego sztuka jest pełna golasów?” / 4 kwietnia – 21 kwietnia 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Kazimierza Kowalewskiego „Nienasycony”, rozszyfrowujemy teksty pojawiające się na obrazach, dzielimy wrażeniami.
Część druga: rozmawiamy o nagości i kanonach piękna w sztuce, na przestrzeni wieków. Wrażenia zabieramy ze sobą do stołów, tworząc pracę o ulubionej części ciała.

„Najfajniesi. Historie o ludziach z okolicy” / 4 kwietnia – 5 maja 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Ewy Cieniak „Twarzą w twarz” koncentrując się na pracy eksponowanej w Nawie Głównej. Rozszyfrowujemy, kto jest kim z pomocą mapki. W rozmowie wyłapujemy też fajnych ludzi z naszej okolicy.
Część druga: zasiadamy do pracy nad mini historiami-portretami, które następnie składamy w całość na wzór dzieła Ewy Cieniak.

„Jaki znak Twój?” / 14 kwietnia – 12 maja 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Natalii Magalskiej „Szlachta nie pracuje”. Wspólnie zastanawiamy się nad znaczeniem poszczególnych prac oraz tytułu wystawy.
Część druga: zainspirowani pracami artystki tworzymy własną wersję herbu, pełną naszych najlepszych cech.

*Terminy wystaw mogą ulec przesunięciu. Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie i na fb.


Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
galeria-el@galeria-el.pl
www.galeria-el.pl
www.facebook.com/GaleriaEL

REZERWACJA WARSZTATÓW:
e-mail: helena@galeria-el.pl
telefon: 55 625 67 80

Skip to content