Oferta edukacyjna 2022/2023

Oferta edukacyjna 2022/2023

PRZEDSZKOLE / ZERÓWKA

Czas trwania warsztatów: 60 – 90 minut

Warsztaty dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa w sztukę i ze sztuką oraz rozmowy o ważnych i ważniejszych sprawach w życiu dzieci. Podczas spotkań, pracując rozmaitymi technikami plastycznymi, uczestnicy nie tylko ugruntują i poszerzą swoją wiedzę, ale także wspólnie zastanowią się, jaką rolę w ich życiu może pełnić sztuka i w czym być pomocna.


Zasady rezerwacji warsztatów:

1. Rezerwacji dokonać można od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 poprzez e-mail: helena@galeria-el.pl lub telefon: 55 625 67 80.

2. Rezerwując warsztaty należy podać:
– nazwę zajęć
– informację dla jakiej grupy wiekowej (klasy) poprowadzone mają być warsztaty
– ilość uczestników (grupy do 25 osób)
– termin i godzinę rozpoczęcia warsztatów (wtorki – piątki: 9:00 – 15:00)
– numer szkoły, nazwisko opiekuna oraz kontakt do opiekuna.

3. Rezerwacji dokonywać należy z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku rezygnacji z warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

4. Opiekunowie obowiązkowo towarzyszą grupie przez cały czas trwania warsztatów odpowiadając za dyscyplinę.

5. Koszt warsztatów to 10 zł od osoby (opiekunowie grupy- wstęp wolny).

6. Aby otrzymać Fakturę VAT należy podać dane: nazwę instytucji, pełny adres wraz z kodem pocztowym oraz NIP.

Na Państwa życzenie wybrane warsztaty możemy przeprowadzić poza Galerią EL w wybranym przez Państwa miejscu.. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą edukacyjną na 2022 / 2023 rok.

Ogólne informacje o warsztatach:

1. Warsztaty dla grup zorganizowanych odbywają się od wtorku do piątku (godz. 9.00 – 15.00).
Późniejsze godziny oraz inne dni dostępne są po indywidualnych ustaleniach.

2. Czas trwania warsztatów to 1 – 2 godziny zegarowe (w zależności od rodzaju warsztatów).

3. Warsztaty dostosowane są do wieku uczestników.

4. Warsztaty inspirowane są aktualnymi wystawami prezentowanymi w CS Galeria EL, kolekcją Form Przestrzennych, historią, architekturą i założycielami Galerii EL, a także zagadnieniami ze świata sztuki i kultury.


WARSZTATY CAŁOROCZNE

Kto to jest artysta?
Podczas spotkania podyskutujemy o artystach i artystkach, ich „cechach charakterystycznych”, a także o tym, dlaczego są dla nas tak ważni. Zainspirowani rozmową wykonamy książeczkę, która stanowić będzie odpowiedź na tytułowe pytanie.

Przepis na sztukę
Kilka łyżek natchnienia, garść pracowitości, a dla podrasowania smaku twórczy entuzjazm. A może 100% magii? W trakcie warsztatów podyskutujemy o tym, czego potrzeba, aby powstała sztuka. Wnioski zamienimy w prace plastyczne, które zamkniemy w „Przepiśniku dla miłośników sztuki”.

Ekstra eksperymenty
(Nie)widzialne dzieło w ekstra ozdobnej ramie, abstrakcyjna, wzorcowo symetryczna praca wykonana z pomocą sznurka i wspólne dzieło wykonane przy pomocy wahadła. To przykład tylko kilku zabaw z wykorzystaniem sztuki w które wciągnięci zostaną uczestnicy spotkania.

Zabawy ze sztuką
Odnajdowanie drugiej połówki (dzieła sztuki), gra MEMORY w wersji XXL z Elbląskimi Formami Przestrzennymi, czy zabawa w SZCZEGÓLARZA. To przykład tylko kilku zabaw z wykorzystaniem sztuki w które wciągnięci zostaną uczestnicy spotkania. Warsztaty polecamy też ze względu na element integrujący grupę.

Złap trop!
Najpierw spacer. Trochę powęszymy, pozadzieramy głowy do góry, powiemy „dzień dobry” napotkanym po drodze osobom. Potem zastanowimy się co w Galerii EL podoba się nam najbardziej i czy czegoś jeszcze brakuje do pełni szczęścia. Na koniec wszystko to podsumujemy tworząc listę wdzięczności i marzeń.


WARSZTATY TYMCZASOWE (INSPIROWANE WYSTAWAMI)

„Brzuch, kolano, pupa. Dlaczego sztuka jest pełna golasów?” / 4 kwietnia – 21 kwietnia 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Kazimierza Kowalewskiego „Nienasycony”, rozszyfrowujemy teksty pojawiające się na obrazach, dzielimy wrażeniami.
Część druga: rozmawiamy o nagości i kanonach piękna w sztuce, na przestrzeni wieków. Wrażenia zabieramy ze sobą do stołów, tworząc pracę o ulubionej części ciała.

„Najfajniesi. Historie o ludziach z okolicy” / 4 kwietnia – 5 maja 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Ewy Cieniak „Twarzą w twarz” koncentrując się na pracy eksponowanej w Nawie Głównej. Rozszyfrowujemy, kto jest kim z pomocą mapki. W rozmowie wyłapujemy też fajnych ludzi z naszej okolicy.
Część druga: zasiadamy do pracy nad mini historiami-portretami, które następnie składamy w całość na wzór dzieła Ewy Cieniak.

„Jaki znak Twój?” / 14 kwietnia – 12 maja 2023
Część pierwsza: zwiedzamy wystawę Natalii Magalskiej „Szlachta nie pracuje”. Wspólnie zastanawiamy się nad znaczeniem poszczególnych prac oraz tytułu wystawy.
Część druga: zainspirowani pracami artystki tworzymy własną wersję herbu, pełną naszych najlepszych cech.

*Terminy wystaw mogą ulec przesunięciu. Prosimy o śledzenie aktualnych informacji na naszej stronie i na fb.


Centrum Sztuki Galeria EL
ul. Kuśnierska 6
82-300 Elbląg
galeria-el@galeria-el.pl
www.galeria-el.pl
www.facebook.com/GaleriaEL

REZERWACJA WARSZTATÓW:
e-mail: helena@galeria-el.pl
telefon: 55 625 67 80

Skip to content