RW Trio

RW Trio

RW TRIO | Galeria Laboratorium
🔵 26-11-2021 godz. 19:00
🔴 Bilety:
25 zł przedsprzedaż | kasa GEL
30 zł przedsprzedaż | online kupbilecik.pl
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/65137/Elbl%C4%85g/RW+Trio/
35 zł sprzedaż w dniu koncertu | kasa GEL
Roman Wróblewski Trio to intrygująca mieszanka muzyki etnicznej, klasycznej oraz improwizacji. Niekonwencjonalny zestaw instrumentów oraz odmienność stylów w jakich na co dzień poruszają się muzycy zespołu, już na wstępie jest obietnicą wyjątkowej podróży w nieznane dotychczas brzmienia.
Zespół zaprezentuje zmienione aranżacje kilku utworów z debiutanckiej płyty „3:47 AM” Romana Wróblewskiego oraz nowe kompozycje stworzone specjalnie z myślą o pierwszej mini trasie koncertowej po Polsce.
Roman Wróblewski – piano
Weronika Kulpa – wiolonczela
Luati Gonzales – perkusja
Gościnnie: Gülami Yeşildal – saz, darbuka
Kilka fragmentów recenzji albumu „3:47 AM”:
„Przekazywanie emocji i uczuć za pomocą fortepianu wymaga czegoś więcej niż tylko umiejętności technicznych, wymaga głębi i zrozumienia, a na albumie „3:47 am” zdolność pianisty do tego lśni i jest wszechobecna.” – Interia.pl
„Na albumie dominuje delikatność, ulotność i urokliwość (…) To dźwięki dla wszystkich którzy szukają w muzyce piękna i szczerości.” – Aleksandra Wójcińska, Między uchem a mózgiem
„The lovely touch of the mesmerizing keys created a really magical soundscape to the performance.” – Underrated „If you love the greats like Debussy, Einaudi, and Frahm, you will spot in his music material dashes of impressionistic melodies with clarity, vision, and purpose.” – Give it a spin.gr
➤ Roman Wróblewski – trójmiejski pianista, kompozytor, od blisko 20 lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. W kwietniu 2021 roku wydał swój debiutancki album z muzyką fortepianową pt: „3:47 AM”. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open’er Festiwal w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), gościnnie występował także w Trójce (z zespołem Radio Bagdad), w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Jest kompozytorem muzyki filmowej do kilku filmów. Z filmem dokumentalnym „Rozkołys” zakwalifikował się do konkursu głównego na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2021 roku.
➤ Luati Gonzales – hiszpański perkusista, kompozytor, perkusjonalista i producent, grał u boku największych gwiazd muzyki flamenco i nie tylko takich jak: Salvador Sobral, Manuel Molina, Juan Parrilla, José Soto „Sorderita”, Gala Évora, Rafael Amargo, Los Chichos, Kilema, Aurora García, Carolina Zingler, Catarina dos Santos, Victor Zamora i inni. W trakcie swojej ponad 20-letniej obecności na scenie występował w Europie i Azji oraz na wielu międzynarodowych festiwalach m.in: International Jazz Festival (Almaty, Kazahstan), HO-HAI-YAN Rock Festival (Gongliao, Taiwan), Babel Sound Festival (Balaton, Węgry), Rozstaje/Crossroads Festival (Krakow, Polska), Flamenco Festival Esch (Esch-sur-Alzette, Luxemburg), Nimes Flamenco Festival (Nimes, Francja), Flamenco Festival (Berlin, Niemcy), Hijinx Unity Festival (Cardiff, UK) Swoją technikę gry szkolił także na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in: Jorge Rossy, Aldo Caviglia, Chris Kase, Joel Silva i wielu innych. Aktualnie mieszka w Lizbonie, gdzie współtworzy kilka projektów muzycznych, utrzymanych w różnej stylistyce.
➤ Weronika Kulpa – wiolonczelistka współczesna i barokowa, kameralistka, muzyk sesyjny, pedagog LAS Academy w Sopocie, wykładowca AMUZ w Gdańsku. Łączy działalność na polu muzyki dawnej, klasycznej, teatralnej, jazzowej i rozrywkowej. Na stałe związana z zespołami Alfah Femmes, O’Bows Quartet, Ensemble Inegalite, Kwartetem Bonsai, Kwartetem Gdańskim, Oblivion Duo i Paulina Porszke Ensemble. Współpracuje z Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis, zespołem wokalnym Simultaneo i Cappellą Gedanensis.
Skip to content