Śniadanie na Trawie_vol.4

Śniadanie na Trawie_vol.4

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki oraz Centrum Sztuki Galeria EL zapraszają na Śniadanie na Trawie_vol.4.
Na dziedzińcu Galerii EL, 6 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 14:00 będzie się działo:

Co w trawie piszczy? – Maciej Olewniczak
Warsztaty dotyczyć będą Form Przestrzennych: Magdaleny Abakanowicz, Jetty Donegi, Lecha Kunki, Mieczyława Wiśnieskiego, i Lecha Tomaszewskiego. W czasie warsztatu rejestrować będziemy dźwięki i głosy uczestników opowiadających o skojarzeniach wywołanych przez formy. W efekcie powstanie mikrosłuchowisko.

• DIY dla dzieci i dorosłych – Agata Marcinkowska–Fedeczko
Lato inspiruje do kolorów. Sprawia, że możemy się nimi nasycić, zainspirować i wykorzystać do stworzenia sztuki. 6 sierpnia warsztaty plastyczne będą doskonałym sposobem na wspólne spędzenie czasu i kreatywną zabawę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Będą to zajęcia z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, na których spróbujemy stworzyć papierowe makramy i kolorowe meduzki.
Papierowe makramy: Makramy to technika plecenia i wiązania nici, która jest niezwykle popularna i nadaje się doskonale do kreatywnych projektów. My wykorzystamy papier, grafikę i własną kreatywność!
Kolorowe meduzki: Wzorując się na pięknych meduzach, które pływają w oceanach spróbujemy ożywić własne stworzątka z wykorzystaniem papierowych i kolorowych materiałów.

Warsztaty z szycia na maszynie + pokaz mody – Pracownia MamyTaty

Mr.MOVE – dźwiękoumilanie

PHILGR8 – muzyka elektroniczna na żywo

• Specjalnym gościem najbliższego Śniadania będzie KOMBINAT KONOPNY – to polska firma z globalnymi ambicjami. Ich marzeniem jest, by każdy człowiek miał łatwy dostęp wysokiej jakości produktów konopnych, aby rynek produktów CBD był przystępny cenowo, a włókno konopne zrewolucjonizowało rynek tekstylny. Pod Elblągiem, w okolicach rezerwatu przyrody jezioro Drużno posiadają własny, zintegrowany zakład produkcyjny oraz około 100 hektarów upraw konopi włóknistych (Cannabis sativa). W ich ofercie znajdziecie coś dla siebie. Oferują suplementy diety, herbatki, oleje, kosmetyki, czy produkty dla zwierząt. Zapraszamy do ich stoiska.

• Za część kulinarną Śniadania odpowiadać będą
NIEZŁY KOCIOŁ I ESPRESSO CAFFE

Tradycyjne do dyspozycji uczestników będą leżaki i pufy. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wszelkie aktywności odbywać się będą w namiocie na dziedzińcu. Można zabrać ze sobą kocyki, książki, skakanki, swoje kulinaria etc.
Wszystkie aktywności są bez ograniczeń wiekowych, a wstęp na wszystkie spotkania wolny.
Śniadanie na Trawie_vol.5 – 20.08.2023 – szczegóły wkrótce.

Zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Skip to content