Baltic Home. Lokalny dialog

Baltic Home. Lokalny dialog

Witajcie na pokładzie wystawy Baltic Home, gdzie projekty współczesnych twórców zostaną zestawione z klasykami nadmorskiego wzornictwa. Czy wywiąże się między nimi wspólny, lokalny dialog? Co mówią o sobie meble i przedmioty? Przedmioty użytkowe i meble prezentowane podczas wystawy zabiorą głos. Każdy z nich zaprojektowany według koncepcji, oddany spod troskliwych rąk artystów-miłośników tego co nowoczesne, ale także z nutą tworzenia lepszej i wygodniejszej codzienności. To nie są meble i przedmioty dla wszystkich. To są meble i przedmioty dla wszystkich tych, którzy żyjąc globalnie, potrafią docenić lokalne wartości. Lokalne – bo wyjątkowość tych przedmiotów kształtowana jest z dala od wielkich fabryk i widoku taśm produkcyjnych, od momentu gdy koncepcja o nich pojawi się w głowie lokalnego artysty. Tworzy to obraz nie tylko ogromnej autentyczności, ale przede wszystkim miłości do tego, co nasze i lokalne!

Sprawdźmy, co mają nam do powiedzenia przedmioty. Czy proces ich powstania był czuły? Jaką drogę przeszły, by znaleźć się na wystawie? Co motywuje ich twórców do poszukiwania nowych form?

Ekspozycja jest częścią projektu Aktywny Kreatywny pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej. Ta inicjatywa, współfinansowana przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” ma na celu wzmocnienie kompetencji biznesowych, kulturalnych i przedsiębiorczych wśród przedstawicieli sektora kreatywnego zarówno z Polski, jak i Norwegii.

CO: WYSTAWA BALTIC HOME. LOKALNY DIALOG
GDZIE: Centrum Sztuki Galeria EL, Kuśnierska 6, Elbląg
WERNISAŻ: 25.08.2023, godz. 18:00
CZAS TRWANIA WYSTAWY: 25.08 – 03.09.2023
ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Media Dizajn, Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, Centrum Sztuki Galeria EL, Gmina Miasto Szczecin
PARTNER: INKU Inkubator Sektorów Kreatywnych
KURATORZY WYSTAWY: Monika Klein, Grzegorz Piaseczny, Hanna Wysocka
KONTAKT Z KOORDYNATORKĄ: Hanna Wysocka hwysocka@mediadizajn.pl tel. 91 424 04 64

W trakcie wernisażu odbędzie się również performance Aleksandr* Demianiuk „ZARAZ TO PIER***LNIE”
W porównaniu do mężczyzn, kobiety noszą na swoich głowach
o wiele więcej. Muszą dogodzić polskiej tradycji, łącząc obowiązki domowe z zawodowymi. Pomimo takich samych stanowisk,
kobieta dostaje znacznie mniejsze wynagrodzenie w stosunku
do mężczyzn. Z roku na rok widzimy, jak patriarchat pozbawia
kobiety praw. Czekamy aż zaraz to pier***nie.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „AkTYwny KreaTYwny – pobudzanie ducha przedsiębiorczości kulturalnej i kreatywnej”.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Projekt finansowany przez Islandię Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Działanie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Skip to content