BLED | Lato w Formie

BLED | Lato w Formie

Koncertowy koniec lata zdecydowanie przenosi nas w rzeczywistość fantastyczną – w obu popularnych znaczeniach tego terminu. Zostaniemy wepchnięci w lunetę, przez którą wielki elektronik podgląda prozę ziemskiego życia. I gdyby któraś z pozaziemskich cywilizacji miała w końcu zdecydować się na uświadomienie nam, że jest, ale nie ma o czym z nami gadać – dźwiękowo tak mogłaby to wyrazić starając się mimo wszystko nas pocieszyć w beznadziejnej perspektywie zmarnowanego potencjału.
„W rozumieniu metaforycznym spotkanie Emila Miszka i Sławka Koryzno, które dało początek projektowi BLED, było właśnie jak naturalny, kosmiczny proces, na który wpływu nie mają ludzkie działania czy intencje. Jak sami mówią: – BLED to fuzja wielu inspiracji, które na przestrzeni lat każdy z nich napotkał na swojej drodze. Chodziło o to, aby grać w minimalistycznej konfiguracji – daje to znacznie inne możliwości niż granie w dużych zespołach.
– Ten minimalizm – osiągnięty jakby z marszu, bez celowości i usilnych starań – jest cechą dominującą w twórczości BLED i jednocześnie jej wyróżnikiem. Jak bowiem inaczej określić umiar zachowany przy tak “spektakularnym” połączeniu, jakim jest mariaż jazzu z elektroniką,
który ma miejsce na debiutanckim albumie formacji zatytułowanym Roots & Futuristic Sci-Fi
Sounds?”
Ostatni koncert w ramach cyklu Lato w Formie realizowanego we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu
Skip to content