Otwarta Galeria

 

"Otwarta Galeria" to kolekcja ponad sześćdziesięciu form przestrzennych znajdujących się na terenie Elbląga. Ten wyjątkowy zbiór rzeźb w przestrzeni miejskie to nie tylko fenomen w skali ogólnopolskiej, a nawet światowej, ale także wyjątkowa historia, sięgająca roku 1965, kiedy w Elblągu miejsce miało I Biennale Form Przestrzennych.

Poniżej znajduje się przygotowana przez nas mapa z wyszczególnionymi na niej formami przestrzennymi, a także szczegółowy opis wszystkich powstałych form wraz z historią elbląskiego Biennale Form Przestrzennych.

Mapa Form Przestrzennych

Wirtualna Otwarta Galeria

Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2023”

Historia Biennale Form Przestrzennych

Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021”

Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2024”

Opis Form Przestrzennych

Konserwacja zbioru Otwartej Galerii Form Przestrzennych w ramach programu „Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2022”

Skip to content